Hľadajú sa návštevníci legendárnej Blatovej Pohody 2001

Hľadajú sa návštevníci legendárnej Blatovej Pohody 2001

Pred 25 rokmi vznikla na Pohode fotografia, ktorú si dodnes pamätá množstvo ľudí. Počas legendárnej “blatovej” Pohody 2001 na trenčianskom štadióne Pod Sokolicami ju pre TASR odfotil fotograf Rado Stoklasa. Zachytáva zablatený objímajúci sa pár uprostred festivalovej atmosféry – moment, ktorý sa stal jedným zo symbolov nezabudnuteľného ročníka.

04. júl 2026

Pri príležitosti 30. ročníka Pohody by sme tento príbeh radi dopísali.

Spolu s Radom Stoklasom hľadáme dvojicu z fotografie. Ak sa nám ich podarí nájsť, radi ich pozveme na Pohodu 2026, kde vznikne nová fotografia – po 25 rokoch. V rukách budú držať originálnu veľkoformátovú fotografiu z roku 2001, ktorú im Rado Stoklasa zároveň venuje ako spomienku.

Možno už netvoria pár. Možno sa roky nevideli. O to zaujímavejšie bude zistiť, aký príbeh sa za touto ikonickou fotografiou skrýva.

Spoznávate sa na fotografii? Alebo viete, kto sú títo ľudia?

Ozvite sa Radovi Stoklasovi na stoklasa@stoklasa.sk alebo im pošlite tento príspevok.

A ak ich nepoznáte, veľmi nám pomôže každé zdieľanie. Možno sa práve vďaka nemu táto fotografia po štvrťstoročí opäť spojí so svojimi hlavnými aktérmi.

Ďakujeme.