Späť na novinky

Helena Hauff
Jedna z najlepších DJok a producentiek súčasnej alternatívnej elektronickej scény a vášnivá zberateľka prudko tanečných, obskúrnych vinylov. Jej zvuková paleta je žánrovo široká a ostrá ako britva, v jej setoch sa mieša techno, acid, industrial, kraut elektro, EBM, no jej štýl sa dá označiť aj ako „retro sonic digital noir”. Nie náhodou práve jej mix vybral Mixmag ako the Essential Mix Of The Year v roku 2017. Na Pohode 2018 vystúpi Helena Hauff.

31. január 2018 Helena Hauff

Hudobné začiatky Heleny Hauff sú späté s undergroundovým hamburským klubom Golden Pudel, kde organizovala svoje prvé akcie. Svoj producentský debut absolvovala v roku 2013 na Werkdiscs s EP Actio Reactio, aj vďaka ktorému sa jej smerom otočilo viacero vyberavých elektronických hláv. V súčasnosti má na konte niekoľko releasov na rôznych labeloch ako Ninja Tune, Werkdiscs, Panzerkreuz Records, Handmade Birds, Lux Rec a iných. V roku 2015 tiež založila svoj vlastný label s názvom Return to Disorder, na ktorom vydáva podobne špinavú elektronickú hudbu, akú hráva vo svojich DJ setoch. Práve cez ne si totiž postupne budovala pozíciu na svetovej hudobnej scéne. Jeden z komentárov na YouTube jej sety opísal, „ako keby Kraftwerk a Underground Resistance organizovali spoločné orgie“.

Helena Hauff siaha za klenotmi minulosti, mieša ich so súčasným zvukom a nebojí sa ani radikálnych hudobných polôh. Výsledkom je temná ale tanečná zmes elektroniky, prinášajúca atmosféru progresívnych nemeckých technoklubov. Selekcia je precízna, energická a dôkladne premyslená. Objavujú sa expertne kurátorované, vzácne nahrávky kraut elektro a industriálnych kapiel 80. rokov, bohatých na analógové synťáky, plechy, rázne basové linky, sekvencéry, zvuky montážnych liniek a chladné vokály. Okorenené aktuálnym technom okolo 130 BPM a „vinyl only“ selekciou, jej sety sú špeciálnou kategóriou na súčasnej elektronickej scéne. Sme radi, že príde svoje umenie ukázať aj na trenčianske letisko.