Späť na novinky

Future Islands
Kapela začínala ako lo-fi electro-punk pre fajnšmekrov, ktorých fanúšikovská základňa rástla najmä vďaka špičkovým koncertom. Zlom v kariére prišiel v marci 2014, keď vydali album Singles a v Late Show with David Letterman z neho zahrali skladbu Seasons (Waiting on You). Aj vďaka excentrickému tanečnému prejavu speváka Samuela T. Herringa sa video stalo virálnym a kapela získala uznanie nielen od recenzentov Pitchforku, ale aj miliónov ľudí po celom svete. Future Islands sú dnes americkou synth-popovou ikonou, ktorú môžete vidieť na veľkých scénach najznámejších festivalov, už o pár mesiacov aj na Pohode 2017.  

07. február 2017 Future Islands

V tejto dekáde si cestu k poslucháčom čoraz viac razia kapely, ktoré hrajú, donedávna, menšinové žánre ako folk a country či kapely nostalgicky sa vracajúce k „prekonaným“ zvukom rokov osemdesiatych. Jedným z najúspešnejších predstaviteľov z tej druhej skupiny je baltimoreská kapela Future Islands. Mimoriadne aktívna koncertná skupina si získavala verných fanúšikov najmä počas výborných živých vystúpení. Spevák Samuel Herring, klávesák Gerrit Welmers, basgitarista William Cashion a bubeník Michael Lowry odohrali tisíci koncert ešte pred desiatym výročím založenia kapely. Podľa Pitchforku sa Herring zakráda po pódiu ako James Brown a Bruce Springsteen, bijúc sa pritom do hrude — jednoducho neprestane, kým sa osobne nedotkne a nezíska si každého jedného človeka v hľadisku. Future Islands, rovnako ako ich frontman, ponúkajú hudbu bez zábran, uletenú, plnú silných emócií a sentimentu, no bez zbytočných klišé.

Keď novinári Pitchforku, Consequence of Sound a 500 hudobných kritikov v ankete Pazz & Jop vyberali najlepšiu skladbu roku 2014, zhodli sa na pesničke Seasons (Waiting on You). Na skladbe kvitujú, s akou naliehavosťou poukazuje na dôležitosť väzieb medzi ľuďmi. Synth-popových miláčikov hudobných kritikov preslávilo virálne video z ich vystúpenia v Late Show with David Letterman. Tima Jonza z Guardianu prinútilo uvedomiť si, aké výnimočné je nájsť speváka, ktorý na pódiu vytvára totálne unikátnu osobnosť. Živé vystúpenia Future Islands učia milovať zvuky 80-tych rokov aj odporcov syntetizátorov. V apríli vydajú piaty album The Far Field. V tomto roku budú Future Islands jedným z ťahákov festivalu Coachella... ako aj Pohody 2017.