Späť na novinky

Donny Benét
Plnofúz, cyklámenové sako, tyrkysové šortky, to najlepšie zo zvukových bánk 80. rokov, slapujúca basa, „sexi-sax“, bicie automaty, pôžitkárske piesne a atmosféra nočného klubu na pláži, do ktorého prišiel vyšetrovať ďalšiu vraždu Matlock. To najlepšie z hudobného anachronizmu predvedie cestovateľ v časopriestore, nenapodobiteľný imitátor, multiinštrumentalista a podľa theaureview.com aj najsexi muž hudobného priemyslu Donny Benét aj na Pohode 2018.

08. január 2018 Donny Benét

Čo asi robil Donny Benét pred 30-timi rokmi? Doktor Emmett Brown ho v prvom diele sci-fi trilógie Návrat do budúcnosti posadil do svojho stroja času a nastavil mu rok 2011. Donnyho k hudbe priviedol otec, výborný akordeonista, basgitarista a milovník talianskeho disca. S programom piesní Toma Jonesa a najväčších disco hitov pôsobil chvíľu v Las Vegas. Po návrate do rodnej Austrálie prerazil v roku 2011 s albumom Do not Hold Back. Vďaka nahrávke si získal uznanie kritikov a renomé „nonšalantného princa zo second handu". Nasledoval album Electric Love  a v roku 2014 vydal album Weekend at Donny’s, ktorý pozostáva s fantastických kolaborácií. Aktuálne zverejnil single „Work Out“ a „Konichiwa“ z očakávaného albumu, ktorý by mal vyjsť tento rok na Dot Dash / Remote Control.

Jeho piesne sú tematicky (po vzore hudby 80-tych rokov) preexponovane zamerané na sexualitu. Nikto to nevie povedať ako Donny: „I’m in the big apple/why don’t you come on and/take a bite“. Alebo ako spieva Isabella Manfredi v jeho piesni Endless „Take off your clothes I wanna look at you", čo nápadne pripomína u nás známe stašákovské meme „Vyzleč sa!“. Žarty bokom. Mimo všetkej tej srandy okolo (z nášho pohľadu varehovského outlooku a patejdlovských zvukových reminiscencií) ponúka Donny Benét špičkovú tanečnú hudbu s virtuóznymi basgitarovými a klávesovými partmi a neuveriteľným citom pre zvukovú farebnosť. Ide len o zdanlivé Déjà vu, no v skutočnosti tento muzikálny objaviteľ prináša nespočetné množstvo originálnych hudobných nápadov. Navyše, nikto neovláda klávesový Pitch wheel tak ako on. Čo asi teraz robí Donny Benét? Tento záhadný bonviván pravdepodobne popíja drink na niektorej pláži Nového Južného Welsu, keďže práve v tomto čase v jeho rodnom Sydney vrcholí leto. O polroka, keď bude vrcholiť leto u nás, predvedie svoj miami-vice soundtrack a magnumovský šarm aj u nás.