Späť na novinky

Dni detí na Pohode – Workshopy a sprievodné aktivity
V ZSE Family Parku sa vaše deti môžu naučiť aj cirkusové kúsky, pliesť, roztočiť hrnčiarsky kruh, vyrobiť hudobné nástroje a následne na nich muzicírovať, zacvičiť s rodičmi family jogu, vyskúšať Montessori aktivity i zistiť, ako z čistenia zúbkov spraviť každodennú zábavu. Okrem toho si tu budú môcť vaše deti „prežiť život nanečisto“, posvietiť na sny, vypočuť knižky a eko rozmer doplnia dielničky o prírode.

01. jún 2018 Dni detí na Pohode – Workshopy a sprievodné aktivity

Family joga pre celú rodinu
Deti, rodičia a dokonca aj starí rodičia objavia v tejto lekcii jogy od YogaShala nový spôsob, ako spolu tráviť čas. Family joga je obzvlášť vhodná pre malé deti, ktoré majú inak problém udržať pozornosť, ale zabaví aj staršie deti a rodičov. Lekcia stavia práve na prítomnosti viacerých generácií rodiny, vďaka čomu je potom možné toto cvičenie preniesť aj do domáceho prostredia.

Stan plný hudby
Študenti hudobných a pedagogických fakúlt pod vedením Evy Šuškovej a Martiny Janegovej pripravili množstvo aktivít: hudobný nástroj si môžete s nimi vyrobiť, na ďalších si môžete zahrať a Recyklovaný orchester, ktorý takto vznikne, uvidíte aj na veľkom pódiu.

Montessori aktivity
Montessori klub Trenčín prinesie deťom aktivity a pomôcky, vďaka ktorým môžu prirodzene rozvíjať svoje schopnosti a znalosti. Klub sa riadi princípom „rešpektovať a byť rešpektovaný“ a uplatňuje poznatky a postupy Montessori pedagogiky. Jednou z jej hlavných myšlienok je, že dieťa je tvorcom samého seba – je jedinečnou osobnosťou. Nájdete ich vo workshopovom stane so školenými lektorkami.

Hrnčiarsky kruh
Hrnčiarsky kútik vo workshopovom stane je ideálnym miestom, kde sa deti môžu zoznámiť s hrnčiarstvom a vyrobiť si vlastnú hlinenú misku či džbánik. Obľúbená aktivita bude vďaka dvom hrnčiarskym kruhom tento rok prístupná viacerým malým hrnčiarom súčasne.

Workshop pletenia
Pre záujemcov a záujemkyne bude k dispozícii kopa priadze a nadšené lektorky pletenia. Pletenie je vraj „joga starých mám“, ale minulý rok malo veľký úspech u záujemcov a záujemkýň bez ohľadu na vek.

CirKus-Kus
CirKus-Kus je prvá slovenská škola moderného cirkusu a už tradičné spestrenie detského stanu. Učí zdravý pohyb, kreativitu a šikovnosť, ktoré sú dôležitými zručnosťami pre všetky deti aj dospelých. Venuje sa gymnastike, žonglovaniu, akrobacii, balansu a divadlu, ich učeniu či predvádzaniu.

Eko aktivity a tvorivé dielničky
Svetový fond na ochranu prírody / WWF je celosvetová organizácia, ktorá je známa symbolom pandy. Deťom v samostatnom stánku prinesie hravé interaktívne eko aktivity a dielničky o prírode. Prírodu tu budú deti tvorivo objavovať, vyrábať zvieratká, maľovať a hrať sa. A ak sa to podarí, na konci vznikne rieka plná života.   

EDUdrama
Obľúbené programy dramatickej výchovy opäť dovolia deťom „prežiť život nanečisto“. Zábavnou a hravou formou sa poučia z rôznych situácií a výziev, s ktorými sa budú v živote stretávať. Tento rok sa deti môžu tešiť na dva workshopy: Čarodejnice a Za siedmimi horami.

  • Čarodejnice

Nazrieme do zákulisia Medzinárodného stretnutia čarodejníkov a čarodejníc, aby sme zistili, kto je ich najväčším nepriateľom a koho by najradšej premenili na myš. Príďte sa trochu báť v skutočnom detskom horore a pomôžte nám odhaliť, kto je pod povrchom skutočne milý a kto milého iba hrá...

  • Za siedmimi horami

Kde bolo, tam bolo, za siedmimi horami, za siedmimi dolinami... takýto rozprávkový začiatok pozná každý z nás. Ale kde je začiatok slovenských rozprávok, kto prvý ich rozprával, či kráľovstvo zachráni jeden z troch bratov alebo sestra, zistíme, keď Dobšinského rozprávky porozprávame a zažijeme po svojom.

Posvieťte si s nami na sny!
Interaktívny knižný program vydavateľstva Artforum pre deti od 5 rokov. Dona Kichotová a jej priateľka Sanča putujú a z batohov im trčia kuchynské haraburdy a chuť fantazírovať. V momente sú v praveku a počas hádky dobýjajú staroveké mesto. Ľahko sa môže stať, že do tohto svojho putovania vtiahnu aj divákov. A potom s nimi letia na Mesiac alebo objavujú nový svetadiel. Inscenované hranie s rekvizitami podľa knihy Petra Goesa Cesta časom pripravili Martina Jánošíková a Monika Kompaníková.

Dental Alarm
Čistia si vaše deti zúbky správne? Dental Alarm workshop od Curaproxu ukáže deťom, ako sa o zúbky správne starať, a rodičom poskytne návod, ako z čistenia zúbkov spraviť každodennú zábavu.

Počúvajte túto knižku
Poobedie strávené s knižkou nesmie chýbať ani na Pohode. Wisteria Books radí všetkým deťom: Pozorne počúvajte ukážku, ak budete vedieť odpoveď na otázku, môžete dostať CD s celou audioknižkou!

  • Počúvajte túto knižku – číta Rišo Stanke

Rišo prečíta kúsok z knihy Traja kamoši a fakticky fantastický poklad, ktorú napísala Babča Kardošová. Pokračovanie úspešnej knižky pre deti o Jurajovi, ktorý má fantastický bunker a v ňom kamošov – koňa, psa a mačku. Ku šťastiu mu chýba nájsť poklad profesorky Múdrej a zistiť, že poklad je všetko, čo je pre nás vzácne.

  • Počúvajte túto knižku – číta Zuzka Porubjaková

Zuzka prečíta z knihy Dušana Dušeka Babka na rebríku. Bola jedna babka a tá mala vnuka Ferička! Za každé huncútstvo ho ťahali doma za uši, až z nich mal veľké ušiská. Aby sa ich zbavil, musel vyrásť, zažiť strelené príhody, až sa z neho stal František s normálnymi ušami.