Diskusie Café Európa na Pohoda on the Ground na našom YouTube kanáli

Diskusie Café Európa na Pohoda on the Ground na našom YouTube kanáli

Na náš YouTube kanál sme už pridali aj diskuie zo Série Café Európa, ktoré na Pohoda on the Ground prinieslo Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku. Debatovalo sa o zmene klímy, Bielorusku, domácej kultúre, umelej inteligencii či ochrane lesov.

01. október 2021

Diskusnú šnúru začala debata „Máme na to byť európskym centrom kultúry?“ s projektovou manažérkou Trenčín 2026 Luciou Dubačovou, projektovým manažérom Nitra 2026 Mariánom Tesákom a hlavným konzultantom Žilina-Beskydy 2026 Christianom Potironom.

Program Café Európa pokračoval vo štvrtok na Pohoda on the Ground diskusiou s názvom „Do lesa bez lesa“ s Ondrejom Kameniarom zo združenia My sme les a s riaditeľkou WWF Slovensko Miroslavou Plassmann.


V ďalšej diskusii Café Európa: „Klíma ťa potrebuje“ sme sa pozreli bližšie na túto petičnú iniciatívu, ako aj na to, ako festivaly prispievajú ku klimatickej zmene s hosťami – klimatickým aktivistom a moderátorom Michalom Sabom a zakladateľkou 1. klimatickej konferencie na Slovensku Climate Conference Slovakia a expertkou ÚMS pre komunikáciu klimatickej zmeny Danielou Piršelovou. 

Do sveta umelej inteligencie sme nahliadli v diskusii „Kto bude myslieť za nás?“ s vedcom Vladimírom Šuchom a s profesorkou Máriou Bielikovou.

Na záver prinieslo Café Európa diskusiu s názvom „Bieloruské ostrovy slobody“ s hosťami- filozofom a aktivistom Fedorom Blaščákom a bieloruským dramatikom, filmovým scenáristom, režisérom a novinárom Andrejom Kurejčikom.