Späť na novinky

Diskusie a aktivity v stane NOIZZ / Aktuality
Skvelé diskusie a rôzne aktivity na vás čakajú aj v stane NOIZZ a Aktuality. NOIZZ prinesie diskusie na ekologické témy, kvíz, virtuálnu realitu či BikeLab. Zástupcovia domovskej redakcie Jána Kuciaka Aktuality.sk budú diskutovať na témy týkajúce sa vraždy mladého páru a investigatívnej žurnalistiky na Slovensku. 

04. júl 2018 Diskusie a aktivity v stane NOIZZ / Aktuality

NOIZZ

V piatok ráno bude pre návštevníkov pripravené Silent Cinema s filmami od Ekotopfilmu-Envirofilmu na rôzne témy s posedením na tulivakoch. Na BikeLab si budete môcť vybicyklovať drink plný vitamínov. Večer si môžete spríjemniť s virtuálnou realitou VRBA, kde si vyskúšate, aké je to ocitnúť sa napríklad pod hladinou oceánu a plávať s veľrybami. V sobotu opäť deň odštartujú so Silent Cinema s novými filmami zameranými na eko problematiku. Na diskusiu príde eko aktivistka Ana Marie Velič a porozpráva o tom, ako žiť tak, aby si pomohol našej planéte, a hneď po nej vystúpi Katka Hutyrová z projektu Nosene. Ukáže ti, ako upcyklovať oblečenie, a dozvieš sa viac o slow fashion. Novinkou bude Noizz Quizz zameraný na známe filmové trháky. Pripravené budú nadupané ceny, čiže sa určite oplatí zapojiť sa. Večer bude pre návštevníkov opäť pripravená virtuálna realita.

AKTUALITY:

Planéta B pod holým nebom

Počas všetkých troch festivalových dní bude v stane Aktuality pripravený fotokútik s témou #ThereIsNoPlanetB. Umelec René Lazový vytvoril inštaláciu s názvom Planéta B, ktorá je vytvorená z odpadu. Práve ňou chce poukázať na neudržateľné znečisťovanie. Svoju premiéru bude mať v našom stane. Budeš sa s ňou môcť aj odfotiť a pripravené sú aj ceduľky s ekologickými myšlienkami.

Vražda Jána a Martiny

Domovská redakcia zavraždeného novinára Jána Kuciaka pripravila 4 diskusie, pamiatke Jána a Martiny bude venovaných i viacero koncertov. Na diskusii s názvom „Ako nás zmenila vražda Jána a Martiny?“ sa budú rozprávať rodičia mladého páru Jozef Kuciak a Zlatica Kušnírová s bývalými Jánovými kolegami – šéfredaktorom Aktuality.sk Petrom Bárdym a šéfom reportérov Aktuality.sk Jánom Petrovičom. Diskusia bude v sobotu 7. júla od 12.15 h do 13.00 h v Európa Stage. Priamy prenos z debaty bude možné sledovať na portáli Aktuality.sk.

Investigatíva: hľadanie pravdy

Čo je investigatívna žurnalistika, prečo sú médiá strážnym psom demokracie a ako vyzerá hľadanie pravdy v praxi – to sú hlavné témy ďalších dvoch diskusií portálu Aktuality.sk na Pohode 2018. Peter Bárdy a investigatívna novinárka Pavla Holcová z Českého centra pre investigatívnu žurnalistiku budú na tému investigatíva diskutovať v piatok 6. júla od 14.00 h do 15.00 h v spoločnom stane Aktuality.sk a portálu Noizz.sk. Pavla Holcová, ktorá spolupracovala s Jánom Kuciakom na poslednej téme prepojenia politikov na ľudí spájaných s talianskou mafiou ‘Ndrangheta, vystúpi aj so samostatnou prednáškou, a to v piatok 6. júla od 16.00 h do 17.00 h v spoločnom stane Aktuality.sk a Noizz.sk.

Umelci pre #AllForJan

Otvárací koncert Pohody 2018 venovali organizátori pamiatke Jána a Martiny, 22. ročník festivalu odštartuje Slovenský komorný orchester s viac ako 150 spevákmi z rôznych zborov. Na Pohode 2018 bude mať premiéru aj skladba na pamiatku Jána a Martiny Kvarteto siahajúcich chápadiel od slovenského skladateľa Mira Tótha. Uvedie ju svetoznáme sláčikové kvarteto Kronos Quartet, ktoré vystúpi v sobotu 7. júla o 23.00 h na Budiš Stage.