Letisko Trenčín 6 — 8 júl 2023
Ďakujeme všetkým, ktorí prišli na Koncert pre Ukrajinu/Концерт для України

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli na Koncert pre Ukrajinu/Концерт для України

Chceme vyjadriť veľkú vďaku všetkým, ktorí sa v nedeľu 26. februára zúčastnili na Koncerte pre Ukrajinu a vyjadrili tak solidaritu a spolupatričnosť s Ukrajinkami a Ukrajincami, ktorí sú už vyše roka sužovaní vojnou. Na koncerte sa predstavili výhradne ukrajinské umelkyne a umelci, ktorí majú obmedzené možnosti vystupovať vo svojej krajine.

27. február 2023

Sme veľmi radi, že v publiku bolo aj veľa Ukrajiniek a Ukrajincov, ktorí tak po dlhej dobe mohli vidieť naživo koncerty interpretov z rodnej krajiny a mohli sme im tak priniesť aspoň trochu radosti a ukrajinského umenia aj mimo domova, z ktorého boli nútení utiecť. Bol to pre nás emotívny zážitok, vidieť radosť aj slzy v očiach publika zároveň.

Koncert otvorilo emotívne vystúpenie Speváckeho zboru Charkivského národného akademického divadla, opery a baletu. Zbor je aktuálne rozdelený, pričom väčšina členov našla útočisko práve na Slovensku. Tí, ktorí ostali v Charkive, sa snažia aj naďalej vystupovať v protileteckých krytoch, metre alebo podzemných parkoviskách.


FOTO: Martina Mlčúchová

Na koncerte následne vystúpilo indie-folkové duo Zapaska, ktorého vojna taktiež ovplyvnila. Zapaska mali vystupovať na Koncerte pre Ukrajinu už minulý rok, ale Pavlo musel narukovať. Sme preto nesmierne radi, že tento rok už mohli vystupovať v plnej sile a sú v bezpečí.

FOTO: Martina Mlčúchová

Koncert uzavrela legendárna rocková kapela Druga Rika, ktorej piesne sa stali symbolom zničených ukrajinských miest. Silný moment koncertu bol, keď spevák mával ukrajinskou vlajkou priamo na pódiu a publikum s ním spievalo piesne.


FOTO: Martina Mlčúchová

ĎAKUJEME, aj takto nám dodávate silu k tomu, čo robíme!

FOTOREPORT z koncertu od Martiny Mlčúchovej

FOTOREPORT z koncertu od Koscik.photos

REPORTÁŽ RTVS

REPORTÁŽ TV MARKÍZA

REPORTÁŽ TA3

REPORTÁŽ ZoznamTV