Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Confidence Man

Confidence Man

Po koncerte na Glastonbury 2017 o nich Gigwise napísal, že sú jednou z najlepších živých kapiel, aké videli v posledných rokoch. Nákazlivé rytmy a chytľavé basové linky chváli aj NME či Gigwise. Vychádzajúce austrálske hviezdy Confidence Man predvedú svoj electro-pop-disco-house a skvelo zosynchronizované pódiové choreografie na Pohode 2018.  

24. január 2018

Členovia kapely Confidence Man vyšli zo skvelých austrálskych indie skupín The Jungle Giants, The Belligerents and Moses Gun Collective. Okrem hudby ich spája aj to, že boli spolubývajúci. Ku vzniku kapely došlo náhodou, keď jeden z nich spravil v počítači narýchlo podklad, do ktorého začali ostatní spievať, vykrikovať a zápasiť o mikrofón. Rovnakým spôsobom, výlučne pre zábavu, nahrali aj ďalšie piesne. Po tom, ako ich skladbu Boyfriend (Repeat) začalo rotovať alternatívne austrálske rádio Triple J, sa voľnočasová zábava spolubývajúcich okamžite premenila na horúcu novinku z Brisbane. Krátko na to si získali ľudí a odborníkov skvelým vystúpením na austrálskom showcaseovom festivale Big Sound Music a následne ich oslovilo vydavateľstvo Heavenly Recordings.

Na pódiu vystupujú pod pseudonymami Janet Planet, Sugar Bones, Reggie Goodchild a Clarence McGuffie. Ďalších fanúšikov i médiá oslovili na indie festivaloch Laneway, Golden Plains a GTM. Najväčšiu pozornosť si ale získali minuloročnými vystúpeniami na The Great Escape a Glastonbury. Gigwise po koncerte prirovnal ich zvuk ku kombinácii LCD Soundsystem a The B52s. Na pódiu ich charakterizujú šialené outfity a synchronizované tance. Ako pre Tone Deaf na záver dodáva Janet Planet: „Cieľom je skvelá tanečná hudba, ktorá sa neberie príliš vážne“.