Späť na novinky

Boys Noize Live
Podľa Rolling Stone je jedným z desiatich DJov, ktorí vládnu svetu. Beatport ho označil ako najlepšieho elektronického umelca tri roky v rade. Remixoval skladby od Daft Punk, Depeche Mode, Davida Lyncha and Nine Inch Nails a spolupracoval s umelcami ako Snoop Dogg, The Black Eyed Peas, Jean-Michel Jarre, Santigold a Mark Ronson. Jeho sety roztancovali najväčšie kluby a festivaly ako Coachella, Lollapalooza, Fuji Rock či berlínsky Berghain. DJ a producent Boys Noize zahrá techno a acid house začiatkom júla v SLSP Space Aréne.

07. február 2017 Boys Noize Live

Alex Ridha Noize absolvoval svoj DJ debut keď mal 15 rokov. Pod menom Kid Alex „predskakoval“ umelcov ako Felix Da Housecat a DJ Hell. Od roku 2004 vystupuje ako Boys Noize. V 2005-tom založil  rovnomenné vydavateľstvo Boys Noize Records, ktorého pôvodným zámerom bolo, aby si udržal umeleckú nezávislosť. Za dvanásť rokov sa vydavateľstvo stalo rešpektovanou značkou v rámci žánrov EDM a vyšli na ňom veci od umelcov ako Chilly Gonzales, Spank Rock, SCNTST, Djedjotronic, Josh Wink, Peaches, EP-čka Davea Clarkea ako aj albumy Boys Noize Oi Oi Oi (2007), Power (2009), Out Of The Black (2012) a najnovšie LP MAYDAY (2016).

Boys Noize si získal rešpekt na scéne vďaka svojmu jedinečnému a nekompromisnému zvuku a nekonvenčnému prístupu. Známe sú aj jeho ďalšie bočné projekty s ľuďmi ako Chilly Gonzales (Octave Minds), Erol Alkan a Mr. Oizo (Handbraekes) či Skrillex (Dig Blood). Jeho skladby remixovali aj The Chemical Brothers (XTC) a Justice (Ich R U). Sám Ridha tvrdí, že napriek veľkému záujmu o jeho remixy najväčšiu radosť mu prináša hranie naživo. Podľa Guardianu vás tento electro-techno-funk majster prinúti vybuchnúť radosťou, premení vás na tancujúcich robotov a jeho tvorbu prirovnali k Justice, Vitalic, Soulwax a Daft Punk. Podľa nášho kolegu Matweho je jeho tvorba „čistá elektrometanica“ v najlepšom zmysle slova. Už začiatkom júla sa môžete na neho jeho set „metať“ aj na Pohode 2017.