Späť na novinky

Beardyman’s Dream Team
JFB – trojnásobný majster Británie v DMC JFB, jeden z najlepších bubeníkov na svete Emre Ramazanoglu (Sia, Noel Gallagher, Alex Clare), svetová šampiónka v beatboxe Bellatrix, huslista a saxofonista Ben Sarfas, majster Británie v Slam Poetry Dizraeli a jeden z najlepších MCs sveta MC LeeN spojili svoje sily s beatboxovým virtuózom Beardymanom. Výsledkom je freestyle superskupina, ktorej neskutočné vystúpenie uvidíte aj na Pohode 2017.  

05. január 2017 Beardyman’s Dream Team

Beardyman, vlastným menom Darren Foreman, spája vo svojich vystúpeniach beatbox, stand-up comedy a loop show. Žánrovo majú k jeho vystúpeniam najblžšie drum and bass, dubstep, breakbeat, trance, techno, hip-hop, no len tanečnou či elektronickou hudbou sa vymedziť nedá (viď reggae či klasika. Pracuje takmer výlučne s hlasom, pričom s pomocou efektov tvorí paletu známych i neznámych zvukov.

Doposiaľ vydal dva albumy: "I Done A Album" (2011) a "Distractions" (2013). Veľký úspech mala aj jeho interaktívna TV show s názvom One Album Per Hour, kde výrazne zapájal ľudí do tvorby hudby priamo na pódiu. Beardyman a Jack Black v spolupráci s Googlom spravili prvý naživo vysielaný interaktívny jam na svete. Beardyman je taktiež špičkový vynálezca. Zostrojil takzvaný Beardytron 5000, kustomizovanú sadu prístrojov, ktorú neustále vylepšuje, nakoľko mu existujúce zariadenia nedokázali ponúknuť všetko, čo potrebuje pre svoje vystúpenia. Beardytron predstavil publiku na TEDx 2013.
O Beardymanových kvalitách sa mohli pred dvoma rokmi presvedčiť aj návštevníci Pohody 2015. Pre Refresher po koncerte povedal, že najdôležitejšia vlastnosť pre živé vystúpenia je schopnosť preniesť sa cez zlyhania: "Keď sa sústredíte na dokonalosť, či je to už v budúcnosti, prítomnosti alebo minulosti, uzavriete sa a nič z vás nevyjde." Napriek tomu má jeho freestyle k dokonalosti mimoriadne blízko. Obzvlášť to platí pre jeho najnovší projekt Beardyman’s Dream Team. Čo dokáže naživo superskupina zložená z najlepších freestylových hudobníkov na svete, si budete môcť pozrieť začiatkom júla 2017 na letisku Trenčín.