Späť na novinky

Bazzookas na Pohode 2019
Na Pohode 2019 zahrá aj holandská ska-rocková kapela Bazzookas. Kapela si pop-up koncertmi vo svojom školskom autobuse získala srdcia našich návštevníkov na Pohode v roku 2016 a 2018. Jej členov si už dovolíme nazvať priateľmi. Pred pár mesiacmi bez váhania a nároku na honorár súhlasili s vystúpením na koncerte Doma Dobre. Začiatkom januára nám tiež pomohli s propagáciou slovenskej hudby v Groningene, keďže jej členovia stoja aj za Pinguin Radio, ktoré zastrešilo koncerty kapiel Vojdi, The Wilderness a Raptor Koch. Sme veľmi radi, že naši holandskí priatelia prídu aj tento rok roztancovať návštevníkov trenčianskeho letiska.

05. marec 2019 Bazzookas na Pohode 2019

Pred Pohodou 2016 ich u nás nepoznal takmer nikto, no po festivale sme mali na nich azda najviac pozitívnych reakcií. Náklonnosť bola zjavne vzájomná, keďže kapela udelila Pohode na Reeperbahne v roku 2017 Bazzookas Award pre najlepší festival, na akom hrali. Pre kapelu je typický školský autobus, okolo ktorého zakaždým vytvárajú parádnu pop-up párty. Všetko potrebné vám o nich prezradia videá zo série Pohoda acoustic session či ich vlastné aftermovie z tohtoročnej Pohody.

Bazzookas sú neprekonateľnými držiteľmi rekordu najväčšieho počtu koncertov v rámci jedného ročníka. Okrem show v autobusoch a hlavného koncertu na niektorom z väčších pódií pridajú zakaždým aj nejaký úlet v rámci Pohoda acoustic session. Naposledy zahrali našim návštevníkom ráno pri sprchách. Neskutočnú muzikantskú, no najmä ľudskú veľkosť prejavili na koncerte Doma Dobre. Nielen že merali cestu z Holandska a za vystúpenie si nevzali ani cent, no dali show s takým nasadením, ako keby hrali pre najväčších promotérov a vydavateľov. V publiku pritom tancovali návštevníci koncertu a ľudia bez domova. Svoju nákazlivú radosť z hrania a neskutočnú energiu prinesú aj na Pohodu 2019.