Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
ZHU

ZHU US

V septembri 2018 vydal druhý album Ringos Desert, na ktorom spolupracoval s menami ako Tame Impala, TOKiMONSTA či Majid Jordan a impozantným spôsobom ho uviedol v púšti na festivale Burning Man. Minulý rok sa vrátil s albumom DREAMLAND 2021’ a ako vyplýva so samotného názvu, sníva na ňom o lepších časoch a svetoch. ZHU o albume pre portál EDM hovorí: „Ak ľudia môžu tancovať na túto hudbu hoci aj u seba doma, je to skvelý prvý krok k návratu k tej správnej energii. Všetko, čo potrebujete, sú repráky a ďalšia osoba." Tešíme sa, že najlepší klubový DJ elektronickej hudby z LA podľa portálu LA Weekly už čoskoro roztancuje ľudí nielen v obývačkách ale aj na letisku Trenčín.

ZHU začal zverejňovať skladby už v roku 2011. Presadil sa však až po spojení s manažérom Jakeom Udellom. V roku 2014 sa na scéne znovuobjavil s mashupom piesní od kapely Outkast pod názvom Moves Like Ms Jackson. V apríli pokračoval s EP The Nightday, ktoré sa stalo najhranejším na austrálskom rádiu Triple J. Z tohto EP je aj singel „Faded“, ktorý vychválil DJ rádia BBC Pete Tong. K dnešnému dňu má pieseň už takmer 180 miliónov streamov na Spotify a ZHU si za ňu vyslúžil aj nomináciu na Grammy v kategórii Best Dance Recording. Vice tiež zaradil pieseň na 44 miesto rebríčka najlepších EDM pesní všetkých čias. Koncom roka 2015 vydal kolaboratívne EP Genesis Series (okrem neho sa na ňom podieľal napríklad Skrillex či A-Trak). Z tohto EP je ďalší veľký hit s vyše 200 miliónmi vypočutí na Spotify s názvom „Working for It“, na ktorom s ním spolupracovali Skrillex a duo THEY.

V júli 2016 vydal debut Generationwhy. Nahrávku uviedol v premiére na festivale Coachella. Jeho set vychválil New York Observer, ktorý ho označil za nový Daft Punk. V auguste 2018 vydal ďalšie EP Stardustexhalemarrakechdreams. Na singli „Dreams“ spolupracoval s triom Nero. V septembri 2018 vydal druhý album Ringos Desert. V septembri 2018 vydal druhý album Ringos Desert, na ktorom spolupracoval s menami ako Tame Impala, TOKiMONSTA či Majid Jordan a impozantným spôsobom ho uviedol v púšti na festivale Burning Man. Ako píše portál Dancing Astronaut: „Každá pieseň je vyleštená do absolútnej dokonalosti, pričom každý zvuk má svoj vyhradený priestor, aby fungoval ako moderné umenie na výstave. Do skladieb je vtlačená dávka westernovej zvukovej príchute, ktorá je súčasťou celého albumu. 

A ZHU pokračoval v posledných rokoch so singlami ako „Only“ (s Tinashe), „Desire“ s Bobom Mosesom, kolaboráciou s umelcami Kita a Jeremiha „Follow“ – a sériou živých prenosov pre Digital Mirage, Insomniac a Lollapaloozu. Cieľom ale nikdy nebol v prvom rade úspech – ZHU skrátka chcel ísť na tanečný parket a snívať o lepších svetoch. Jeho novinka KRAJINA SNOV 2021 je postavená na tomto impulze. Predstavuje si na nej, že všetci sú zjednotení pod jednou strechou na párty s dostatkom energie na to, aby ovládla celý svet.