ZHU

Na Pohode 2020 vystúpi aj čínsko-americký spevák a producent elektronickej hudby ZHU. Začiatkom roka 2014 vydal pieseň „Faded“, ktorá bola nominovaná na Grammy a dostala sa medzi 10 najpredávanejších nahrávok vo viacerých krajinách. Jeho debutový album Generationwhy sa dostal dokonca na čelo americkej tanečnej hitparády. Samotný umelec začínal v anonymite a dodnes ostáva skôr v úzadí. Podľa jeho blízkych chce takto primäť ľudí, aby kládli dôraz primárne na jeho tvorbu a nie na jeho osobnosť. V septembri 2018 vydal druhý album Ringos Desert, na ktorom spolupracoval s menami ako Tame Impala, TOKiMONSTA či Majid Jordan a impozantným spôsobom ho uviedol v púšti na festivale Burning Man. Najlepší klubový DJ elektronickej hudby z LA podľa portálu LA Weekly roztancuje aj návštevníkov nášho festivalu.

ZHU začal zverejňovať skladby už v roku 2011. Presadil sa však až po spojení s manažérom Jakeom Udellom. V roku 2014 sa na scéne znovuobjavil s mashupom piesní od kapely Outkast pod názvom Moves Like Ms Jackson. V apríli pokračoval s EP The Nightday, ktoré sa stalo najhranejším na austrálskom rádiu Triple J. Z tohto EP je aj singel „Faded“, ktorý vychválil DJ rádia BBC Pete Tong. K dnešnému dňu má pieseň už takmer 180 miliónov streamov na Spotify a ZHU si za ňu vyslúžil aj nomináciu na Grammy v kategórii Best Dance Recording. Vice tiež zaradil pieseň na 44 miesto rebríčka najlepších EDM pesní všetkých čias. Koncom roka 2015 vydal kolaboratívne EP Genesis Series (okrem neho sa na ňom podieľal napríklad Skrillex či A-Trak). Z tohto EP je ďalší veľký hit so 170 miliónmi vypočutí na Spotify s názvom „Working for It“, na ktorom s ním spolupracovali Skrillex a duo THEY.

V júli 2016 vydal debut Generationwhy. Nahrávku uviedol v premiére na festivale Coachella. Jeho set vychválil New York Observer, ktorý ho označil za nový Daft Punk. V auguste 2018 vydal ďalšie EP Stardustexhalemarrakechdreams. Na singli „Dreams“ spolupracoval s triom Nero. V septembri 2018 vydal druhý album Ringos Desert. V septembri 2018 vydal druhý album Ringos Desert, na ktorom spolupracoval s menami ako Tame Impala, TOKiMONSTA či Majid Jordan a impozantným spôsobom ho uviedol v púšti na festivale Burning Man. Ako píše portál Dancing Astronaut: „Každá pieseň je vyleštená do absolútnej dokonalosti, pričom každý zvuk má svoj vyhradený priestor, aby fungoval ako moderné umenie na výstave. Do skladieb je vtlačená dávka westernovej zvukovej príchute, ktorá je súčasťou celého albumu.