Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Zea
Piatok 12:45 | Orange stage

Zea SK

Na Pohode vystúpi aj zástupkyňa alternatívneho popu - speváčka Zea. Len prednedávnom vydala svoj debutový album Burning Light, ktorý jej produkoval slovensko-kanadský producent Milan André. Na konte má aj viacero úspešných hudobných spoluprác, napr. s českým raperom Pauliem Garandom (Loco, Colours, Honey). Za svoje hudobné idoly uvádza Sade a Selah Sue a práve na koncerte druhej menovanej sa rozhodla, že sa chce venovať hudbe. Šla si za svojím snom a minulý rok už vystúpila ako predskokanka práve na pražskom koncerte Selah Sue.

„Dostávame veľa mailov s ponukou hrania, času na vypočutie je málo – keď som dostal mail od Alžbety Ferencovej o jej hudobnom projekte ZEA, pri prvej pesničke som vedel, že ide o výnimočnú vec. Fantastický hlas, prirodzený prejav, dobrá hudba – takto má vyzerať kvalitný súčasný pop. Som rád, že Zea bude na Pohode,“ teší sa na jej vystúpenie riaditeľ festivalu Michal Kaščák.

Zea, vlastným menom Alžbeta Ferencová, je pôvodom Slovenska a Rómka, čo nielenže neskrýva, ale je na to patrične hrdá: To, že som Rómka, niektorých ľudí dráždi. Ja som ale na svoj pôvod pyšná. Chcem ísť v stopách mojej prababičky Eleny Lackovej a poukazovať na to, že aj Rómovia môžu byť úspešní.“ Práve jej prababička je prvou Rómkou, ktorá vyštudovala Karlovu univerzitu a napísala prvú rómsku divadelnú hru. Pre Zeu je životnou inšpiráciou a snaží sa ísť v jej ceste. Aj preto sa v textoch venuje sociálnym témam ako rasizmus, postavenie žien v spoločnosti alebo ľudské odcudzenie vo vysoko technologickom svete.

Nenechajte si ujsť jej vystúpenie na Pohode 2023, určite vás strhne textami so silným odkazom v spojení s jej zamatovým hlasom...

VSTUPENKY NA POHODU 2023