Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Vojtik
Sobota 01:15 | Tepláreň

Vojtik SK

„Počúvam rozhlas mesta, ležím, revem kým nezaspím. Moc bojím sa budúcna, narodený do záhuby...,“ ak ste tieto slová ešte nepočuli, tak v najbližšom čase určite budete. Reč je o mladom spevákovi Vojtikovi, ktorý na seba upozornil silnou výpoveďou v skladbe Detviansky sen.

Práve tento song ho začiatkom mája preslávil a stal sa senzáciou. Hneď po zverejnení na youtube (symbolicky 8. mája v Deň víťazstva nad fašizmom) sa stal virálnym a dosiahol desiatky tisíc videní a do svojej rotácie ho zaradilo aj Rádio_FM.

Vojtika ohlasujeme symbolicky dnes na Medzinárodný deň proti homofóbii, bifóbii a transfóbii, keďže piesňou aj videoklipom k songu Detviansky sen nastavuje zrkadlo našej spoločnosti. Sám je totiž queer Róm žijúci v regióne, ktorý je poznačený extrémizmom a takto hudobne rozpráva o tom, aké ťažké je vyrastať na Slovensku: „Môj frajer ma nechce lebo, dnes už kričí na stráž... Nikdy nebudem kráľovná venčeka, pre svoju krv a srdce dúhové...“

Táto pieseň dostala aj nás, na jednej strane nám Vojtik ako spoločnosti nastavuje zrkadlo, na druhej strane povzbudzuje všetkých Rómov a LGBTI+ ľudí na Slovensku.
Vojtik bude na Pohode 2023 súčasťou Tep La Ren Cabaretu na novom stagei Tepláreň.

Veríme, že si oslavu ľudskosti a pestrosti na kabarete, ale aj na ostatných vystúpeniach Teplárne stageu užijeme všetci spolu.

VSTUPENKY NA POHODU 2023