Späť na artistov

Trojan Sound System GB

Trojan Sound System

Na Pohode 2019 vystúpia aj Trojan Sound System. Táto kapela a inštitúcia reggae kultúry v jednom pozostáva zo selektora (Daddy Ad) a vokalistov, ktorí reprezentujú legendárnu nahrávaciu spoločnosť histórie reggae a ska – Trojan records. Toto londýnske vydavateľstvo oslávilo minulý rok 50 rokov a svoje posolstvo šíri v poslednej dekáde práve cez originálnu live zostavu Trojan Sound System. Jej členovia sa predstavili v kluboch a na festivaloch po celom svete, i ako predskokani kapiel ako The Wailers, Luciano, Lee 'Scratch' Perry či Sly & Robby. Na rade je Pohoda.

Trojan Sound System hrá hudbu, ktorá uspokojí aj čistokrvných vinylových zberateľov, pričom prináša korene jamajskej hudby a basovej kultúry novej generácii. Vo svojich setoch miešajú štýly a príchute reggae posledných 40-tich rokov za podpory zapálených vokálov MC tria v zložení: Supa4 Creation, Chucky Bantan a Jah Buck. Ich domovské vydavateľstvo Trojan Records získalo na minuloročných Q awards cenu za inšpiráciu pre hudobný priemysel. Trojan Sound System príde so svojou reggae tancovačkou aj na Pohodu 2019.

Viac o legendárnom vydavateľstve Trojan Reocrds si môžete prečítať tu: www.independent.co.uk/arts-entertainment/music/features/trojan-records-50-anniversary-reggae-jamaican-music-ska-bob-marley-a8462681.html