Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Tata Bojs
Piatok 15:15 | Orange stage

Tata Bojs CZ

Po niekoľkých rokoch sa na Pohodu vráti jedna z najpopulárnejších českých kapiel Tata Bojs. Ich koncerty sú zárukou kvality - vždy dostanete nádielku slovných hračiek v ich textoch, kvalitnú produkciu a energické živé vystúpenie.

Skupina kolo Milana Caisa nahrala svoj prvý album začiatkom deväťdesiatych rokov, ale nikto ho žiaľ nevydal. Následne sa všetci členovia kapely venovali opäť škole a úspešne zmaturovali. Zakrátko sa po úspechu v štúdiu-škole, dostavil aj úspech v štúdiu-hudbe: skupina vydala už desať štúdiových albumov, jeden best of album a štyri nahrávky s live koncertmi (z toho jeden pre HBO). Kvalitu Tata Bojs potvrdzuje aj desať českých hudobných cien Anděl, ktoré doteraz získali.  Ich album Futuretro (2000) bol v ankete MF Dnes vyhlásený za český album desaťročia. V roku 2020 vydali svoj zatiaľ posledný album s názvom “Jedna nula“, ktorý v sebe skrýva hneď viacero výkladov: ide o 10. štúdiový album a zároveň jednotka a nula symbolizuje binárnu sústavu, teda základný vzorec digitálneho sveta, ktorý je stále viac súčasťou nášho života. Turné k novému albumu ale kapela pre pandémiu a vtedajšie zákazy odohrať nemohla. To ale napokon viedlo k jednému z najoriginálnejších koncertov v českom online prostredí. Tata Bojs natočili síce bez divákov a v uzavretom prostredí pražského klubu DOX+ plnohodnotné rock´n´rollové vystúpenie, ktoré vydali ako samostatný live album aj videozáznam.

„Tata Bojs hrávali na Pohode často, som rád, že prídu opäť. Živelnosť, hravosť a nadhľad - vynikajúce pesničky. Ideálna kapela na festivalové popoludnie,“ hovorí šéf Pohody Michal Kaščák. Veríme, že si ich koncert ozaj vychutnáte, Tata Bojs totiž patria ku kapelám, ktoré musíte vidieť naživo aspoň raz a ak ste ich už niekedy videli, tak viete, že si užijete každý ich koncert.

VSTUPENKY NA POHODU 2023

AKO AJ MERCH V ZĽAVE SI MÔŽETE KÚPIŤ TU