Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Sunnbrella
Sobota 16:30 | Kofola stage

Sunnbrella CZ/GB

PLÁNOVANÝ DEŇ KONCERTU: SOBOTA

Sunnbrella je sólový projekt hudobníka a producenta Davida Žbirku, ktorý aktuálne pôsobí v Anglicku. V jeho tvorbe počuť práve odkazy na to najlepšie, čo v británii vzniklo na shoegaze hudobnej scéne na prelome osemdesiatych a deväťdesiatych rokov. 

Projekt, ktorý kedysi začal ako lo-fi bedroom pop záležitosť, sa už stal dávno úspešným. Songy It’s Cool a Lost & Found dostali priestor v rádiách ako BBC 6 Music či Amazing Radio a David spolupracuje s viacerými uznávanými hudobníkmi a producentmi.

Vo februári vydal debutový album Heartworn, ktorým len potvrdil, že sa uberá tým správnym smerom. Pri príležitosti vydania albumu mali koncerty v Rough Trade East a Rough Trade Bristol a ďalšie koncerty po Anglicku, ale aj dva špeciálne sety v Montreale a New Yorku.
David sa podieľal aj na dokončení posledného Mekyho albumu Posledné veci.

"Hudobnú aj osobnú cestu Davida Žbirku sledujem s obdivom a uznaním. Nadväzuje na slobodné hudobné prostredie svojej rodiny - otca Mekyho a mamy Katky, pritom ale ide svojou cestou a je v tom výnimočný. Videl som jeho koncert v malom pražskom klube, kde všetko fungovalo ako má - a som presvedčený, že to rovnako dobre zagunguje aj na Pohode," dodáva k projektu Sunnbrella Mišo Kaščák z Pohody.

Aktuálne Sunbrella pripravujú svoj druhý album, takže na Pohode už budeme počuť aj nové songy tohto talentovaného projektu.

LÍSTKY NA POHODU 2024