Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Street Dance Battle
Sobota 12:30 | Aréna Slovenskej sporiteľne

Street Dance Battle SK

Aj tento rok sa na Pohode môžete tešiť na legendárny Street Dance Battle, ktorý má dvadsať ročnú tradíciu. Tento rok bude program pozostávať z dvoch foriem tanečného umenia. Prvá bude klasický tanečný battle, kde sa proti sebe postaví štvorica tanečných crews, ktoré budú zložené z top slovenských tanečníkov jednotlivých streetových štýlov ako hiphop, house dance, breakin´, vogue či dancehall. Tanečné bitky na Pohode vždy sprevádza nespútaná energia, šialené pohyby a rivalita, o ktoré ani tento rok nebude núdza.

CREWS:
SAIXCREW, KIKI HOUSE OF VELVET, POHODA-JAZZ, WAACKIN’ SLOVAKIA, BADD FYAH, SLOVENSKÝ DETROIT, NAPOHODU, BEBES

DJ:
MAIKL KNIGHT

MODERÁTOR:
OTEC MIREC

Druhou formou budú bohaté tanečné vystúpenia.
 Tento rok sme sa rozhodli priniesť do programu viac choreografií a rôznych tanečných príchutí, aby sme celý zážitok s tanca ešte umocnili. O nezabudnuteľné zážitky sa postarajú štyri zoskupenia.

KIKI HOUSE OF VELVET:
Hlavnou postavou a „matkou“ tejto partie je Monika Prikkelová alias @monnush, ktorá je pionierkou štýlu vogue na Slovensku. Roky vychováva tanečníkov, šíri osvetu o tomto extravagantnom štýle, vytvára podmienky, tvorí podujatia, a bojuje za pochopenie a rovnoprávnosť LGBTIQ+ komunity. V prípade Kiki House of Velvet je viac ako isté, že sa môžete tešiť na nezabudnuteľnú extravagantnú show.

Badd Fyah:
Tanečný štýl dancehall má v našich končinách bohaté zázemie už roky. A to hlavne vďaka tanečníčkam a tanečníkom z partie Badd Fyah. Roky u nás budujú povedomie o tomto jamajskom tanci, tvoria množstvo podujatí, workshopov či pravidelnú bratislavskú Vibey party, na ktorej môžete zažiť šialené veci. Príchuť Karibiku prinesú aj na Pohodu.

The Slovak Waackers:
Slovenská komunita tanečníkov venujúca sa štýlu Waacking. Tento expresívny štýl vznikol v 70-tych rokoch v gay kluboch na západnom pobreží USA počas disco éry a vyznačuje sa dôrazom na muzikálnosť vykreslenú primárne pohybom rúk a pózovaním. Tancuje sa primárne do disco hudby a prináša so sebou množstvo extravagancie a nezabudnuteľných momentov. 

SAIXCREW:
Na rozdiel od ostatných tanečných vystúpení, ktoré sú striktne žánrové, v tejto šou uvidíte fúziu tanečných štýlov, ktoré budú poskladané do dychberúceho vystúpenia plného energie a prekvapivých momentov. O choreografiu sa postaral mladý talentovaný tanečník a performer Simon Šinka. Uvidíte zoskupenie tanečníkov, ktoré ste mali možnosť vidieť v mnohých televíznych projektoch a v spolupráci z mnohými poprednými hudobnými interpretmi zo Slovenska a Čiech. 

LÍSTKY NA POHODU 2024