Späť na artistov

Slaves GB

Orange stage Štvrtok 00:00 Zobraziť v programe
Slaves

Energickí pankáči Slaves na Pohode 2017

Slaves vydali debutový album Are You Satisfied? pvého júna 2015. O týždeň na to sa usadil na ôsmom mieste UK Albums Chart a bol nominovaný na Mercury Prize. V roku 2015 boli nominovaní aj na BBC Sound of 2015. Tento rok si zahrali na hlavnom pódiu na festivale v Readingu pričom ich energickú show vychválilo BBC. Táto mladá kapela zahrá svoj politický, cynický, bezohľadný a energický punk 70tych rokov s chytľavými garážovými gitarovými rífmi rokov deväťdesiatych na Pohode 2017.

„Slaves sme videli naživo na konferencii International Festival Forum, kde agenti predstavujú festivalovým promotérom svoje najhorúcejšie kapely. Hrali poobede pred účastníkmi konferencie a aj z tejto akcie dokázali spraviť strhujúcu punkovú tancovačku. Určite šlo o najlepší koncert jesene 2016. Isaac Holman je bubenícky génius, ktorý šľape ako dobre naolejovaný pneumatický buchar, okrem toho stíha spev a mimoriadne tanečné kreácie. Výnimočná kapela, punk určite nie je mŕtvy,“ povedal o kapele Michal Kaščák.

Laurie Vincent and Isaac Holman si získali fanúšikov na mnohých koncertoch po špinavých kluboch, „Britskej záchodovej tour“. Slaves sú duo, ale hluku narobia za dvadsiatich. Po úspešnom debute vydali koncom septembra tohto roka album Take Control. Albumu sa darilo ešte viac ako prvotine, umiestnil sa na šiestom mieste v UK Albums Chart. Na pesničke „Consume or Be Consumed“ spolupracovali s Mike-om D z Beastie Boys. Ich nadupaný punk-rock, hardcore punk sprevádzajú priame (drzé) texty a ich živé vystúpenia vyvolávajú medzi fanúšikmi doslova extázu. Svoje vie o tom aj novinár Guardianu Kevin EG Perry, ktorý ich sprevádzal na turné v roku 2015:

„Počas jedného z koncertov zakričal Vincent z pódia: „Kde je Kevin? Kevin! Kevin!", pokračoval, znejúc ako mama z filmu Sám doma. Otočil sa k ľuďom a povedal, „Kevin je novinár, a čo novinári obyčajne robia, stoja niekde vzadu a píšu o nás. Chceme, aby ste ho niesli na rukách počas celej nasledujúcej pesničky. Ak ho pustíte, prestaneme hrať." Nikdy predtým som nezažil crowdsuring, ale je neuveriteľné ako spolupracujúci dokáže byť dav, keď ma niekto mikrofón. Ako som sa tak niesol nad davom, spomínam si, prečo som sa tomu chcel vždy vyhnúť. Moje telo je neprakticky dlhé a mám nohy klaunské 13t-ky. No napriek mojim očakávaniam ma masa teenagerov dvihla ihneď spolu s Homlanovým zvolaním „Cheer Up London“. Následne spustil ich poslednú hymnu. Kúsok v štýle existencionalizmu filmu Klub bitkárov, ktorý zosmiešňuje kapitál a jeho nevrlých obyvateľov.“

Punkovú dvojicu Slaves z Royal Tunbridge Wells vypustíme na pódium 7. 7. 2017.