Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
PVA
Piatok 22:45 | Š|F|R|B Club

PVA GB

Ohromujúci debutový album BLUSH na legendárnom labeli Ninja Tune skupiny PVA z južného Londýna spája pulzujúcu elektroniku so surovou energiou koncertného tria plného života. Kapela vznikla v roku 2017 keď Ella Harris a Josh Baxter, ktorí spoločne vytvárajú hlavné vokály, ovládajú syntetizátory a gitary, začali vyrábať to, čo nazvali „country-friend techno“. Ich zvuk je kombináciou acid, diska, syntetizátorovej hudby, danceflooru a post-punku.

V roku 2019 vydali debutové EP aj s remixom skladby „Talks“ od Mura Masa, ktorá získala nomináciu na GRAMMY v kategórii Najlepšia remixovaná nahrávka na slávnostnom ceremoniáli v roku 2022. Aktuálny album BLUSH v sebe ukrýva ťažkú údernosť, zubatého punkového ducha a chvíle tichého rozjímania z Harrisových poetických textov. Neúnavne šprintuje a ľahko spája vplyvy vrátane Portishead, PC Music, Laurie Anderson a kultového rave-popového dua The Pom-Poms.

Michal vás na ich koncert na Pohode 2023 pozýva jeho minirecenziou: „Je úžasné, že Ninja Tune objavuje stále nové mená. Kapela, ktorá osloví hneď na prvé počutie.”

VSTUPENKY NA POHODU 2023