Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Pražský výběr
Piatok 19:00 | Urpiner stage

Pražský výběr CZ

PLÁNOVANÝ DEŇ KONCERTU: PIATOK

Na Pohode 2024 vystúpi legendárna kapela Pražský výběr a to v pôvodnom zložení: Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Vilém Čok, Klaudius Kryšpín, Jiří Hrubeš a stály hosť DJ Roxtar. Skupinu okolo Michaela Kocába preslávila disidentská minulosť, no výraznejšie koncertné úspechy zbiera aj v ostatných rokoch. V roku 2016 odohrali najväčší sólo koncert so symfonikmi vo vypredanej O2 aréne a otvárali pražský koncert Rolling Stones.
Pražský výber začal ako jazz-roková odnož Pražského Big Bandu v druhej polovici sedemdesiatych rokov. Začiatkom osemdesiatych rokov pod vplyvom mladých západných kapiel presedlali na new wave.

Juraj Herz s nimi natočil film Straka v hrsti, v ktorom sa ako komparzisti objavili aj viaceré osobnosti Charty 77. Film aj najpopulárnejšia česká rocková kapela tej doby sa okamžite dostali do trezoru a nemilosti režimu. V rokoch 1983 - 1986 im úrady úplne zakázali činnosť. Po revolúcii sa stal líder kapely Michael Kocáb poslancom a predsedom parlamentnej komisie pre dohľad nad odsunom sovietskych vojsk z územia bývalého Československa.

LÍSTKY NA POHODU 2024