Späť na artistov

Polemic SK

ORANGE STAGE Štvrtok 22:30 Zobraziť v programe
Polemic

Kapela Polemic hrala na vôbec prvej Pohode a predstavila sa aj minulý rok v rámci projektu Pohoda 97. Jej členovia po koncerte ospevovali hlavne návštevníkov Pohody, na ktorých opísanie je podľa nich „slovenčina málo košatá, nakoľko extáza je slabé slovo“. Sme radi, že sa domáca stálica ska predstaví našim návštevníkom aj v rámci ich osláv tridsiatich rokov na scéne. Na Pohode odohrajú jediné exkluzívne slovenské vystúpenie so ska legendou – nemeckým trombonistom a producentom Dr. Ring Ding-om a ďalšími hosťami... a predstavia aj zopár nových vecí z pripravovaného albumu.

Už ich prvé albumy Do Ska, Yahman! a Gangster-ska priniesli skladby, ktoré si mnohí z nás spájajú s letom a letnými festivalmi („Baba ryba“, „Ona je taká“, „Komplikovaná“, „Ja som to vedel“, „Ako to prežijem“...). Polemic na svojich koncertoch naučili milovať žáner ska aj tých, ktorí ho bežne nepočúvajú. 10 pánov s originálnymi outfitmi a tanečnými kreáciami baví ľudí už tri dekády. Ich najsilnejšou stránkou sú živé koncerty, čo odzrkadľuje aj veľký dopyt a počet ich vystúpení. Pohoda nie je výnimkou, dôkazom čoho je fakt, že už po jedenásty raz zabavia aj návštevníkov nášho festivalu.

„Každý fanúšik, ktorý už spolu s nami zažil koncerty na Pohode vie, aká je pohodová atmosféra jedinečná. Teraz na koncert prídeme v spoločnej šou aj s Dr.Ring Ding a už sa tešíme na to, ako si to užijeme. Veríme, že aj teraz budeme len a len v superlatívoch opisovať zážitok z koncertu,“ povedal o pripravovanom koncerte Peter Opet. Jeho kolega Michal Mickey Novácky doplnil: „Každý jeden koncert, ktorý som na festivale Pohoda s kapelou Polemic odohral, bol pre mňa osobne jedinečným zážitkom čo do atmosféry a až magickej symbiózy kapely s publikom. Už teraz sa teším, že to spolu opäť zažijeme.“ Polemic dlhodobo patrí medzi naše najaktívnejšie kapely návštevníkov, čoho dôkazom je aj fakt, že už po jedenástykrát zabavia aj návštevníkov nášho festivalu.