Späť na artistov

Nídia FR

Nídia

Rodáčka z Kapverd produkuje polyrytmickú tanečnú hudbu vychádzajúcu z afro-portugalských žánrov ako kuduro, batida či tarraxinha. Už prvá nahrávka Danger od Nídie Minaj bola vynikajúcou a silnou kolekciou skladieb s jej divokým a nezameniteľným hlasom. Album sa dostal do mnohých koncoročných rebríčkov najlepších nahrávok roka 2015 vrátane TOP10 elektronických albumov podľa NPR či 50 najlepších albumov časopisu Wire v roku 2015.

Podľa Roryho Gibba z The Quietus „je jej hudba je oslnivá vo všetkých zmysloch, tranz-vzbudzujúca spleť bubnov, živých vírov syntetických melódií a grimová basa, všetko korigované do stopy, ktoré nevyvolávajú úplne pocit funkčných tanečných jednotiek, no skôr krátkych, ostrých šokov adrenalínu.“

Jej album Nídia é Má, Nídia é Fudida predznamenal singel „Sinistro“, o ktorom Kevin Lozano z Pitchforku povedal: „pieseň ukazuje, že hudba Nidia, magnetická sama o sebe, už nemusí zapadať do škatuľky danceflooru a môže existovať vo svojom vlastnom priestore“. Nídia sa producentsky podieľala na albume Plunge Fever Ray (získala za neho švédske Grammy) a participovala aj na remixe Kelely „Take Me Apart“. Pomedzi to vystúpila na podujatiach ako Red Bull Music Aademy v New Yorku a Berlíne, barcelonskom Sonare či Just Jam v Londýne. Ďalšou zastávkou bude aj Pohoda 2019.