Mustelide BY

 

Na Pohode on the Ground vystúpi aj bieloruská speváčka a producentka Mustelide. Aktuálne pôsobí v Berlíne a mixuje rôzne štýly elektronickej a avant-popovej hudby. Mustelide vytvára svet zvláštnych zvukov, pomocou environmentálnych zvukových vzoriek zhromaždených z celého sveta, analógových syntetizátorov, bicích automatov a hlasu.

V roku 2017 bola vybraná ako rezidentka projektu OneBeat, ktorý spája jedinečných umelcov z celého sveta. Hrala na festivaloch Reeperbahn a Radio 1 Parkfest v Nemecku, Tallinskom Music Week, MENT, Moscow Music Week, Jetlag Festival USA, Atlas Weekend, Synthposium, Budapešť Showcase Hub a mnoho ďalších medzinárodných podujatí a festivalov. Doposiaľ vydala 3 albumy a 1 singel. Po presťahovaní do Berlína vytvorila nový live set inšpirovaný scénou undergroundovej tanečnej hudby na rozhraní východu a západu.

Po nahraní svojho posledného albumu Ginseng Woman (výlučne zo vzoriek orchestrálnych nástrojov) naplnila svoj sampler týmito a ďalšími zvukmi. V živých setoch z nich vytvára kulisu elektro beatov, syntetizátorských pasáží synthpopovej hudby 80. a 90. rokov a celé to dopĺňa vokálmi v ruštine bez použitia notebooku. Témami jej piesní sú antikonzumerizmus, ženské schopnosti, krása a surrealizmus každodenného života.