Späť na artistov

Morgan Heritage US

Morgan Heritage

Na Pohode 2019 zahrajú aj víťazi Grammy Morgan Heritage. Kapelu založilo v roku 1994 päť detí slávneho jamajského reggae umelca Denroya Morgana. Za albumy Strictly Roots (2015) a Avrakedabra (2018) získali Grammy v kategórii Best Reggae Album. Reggaeville ich ospevuje ako skvelých muzikantov a podľa The Huffington Post album Avrakedabra prekonal všetko čo doposiaľ nahrali. Už čoskoro ho predstavia aj na letisku Trenčín.

Kapela vznikla v New Yorku, no už po prvom albume Miracles sa jej členovia presťahovali do rodiska svojho otca. S producentskou dvojicou Bobby Dixon a Lloyd James nahrali albumy Protext Us Jah, o rok neskôr One Calling a v roku 1999 Don't Haffi Dread. Nasledovali The Morgan Heritage Family and Friends a live album, Live in Europe!. V tradíciu čo rok to album pokračovali nahrávkou More Teachings... Obrok im vyšli albumy Three in One a Full Circle. Po albume Mission In Progress si dali dlhšiu pauzu, počas ktorej sa členovia kapely venovali svojim sólo projektom. V roku 2012 sa vrátili na scénu singlom The Return, po ktorom nasledoval album Here Come the Kings.

Práve po návrate na scénu sa začala mimoriadne úspešná kapitola v histórii kapely. Za album Strictly Roots (2015) získali Grammy v kategórii Best Reggae Album a stal sa tiež najpredávanejším Reggae albumom v rokoch 2015 a 2016. Grammy získali aj za najnovší album Avrakedabra. Na reggae scéne sa občas riešila údajná rivalita medzi prominentnými reggae klanmi Marleyovcov a Morganovcov, no tieto reči vyvrátili aj piesňou „One Family“ z tohto albumu, na ktorej hosťujú Stephen and Ziggy Marley. Huffington post o albume napísal: „Avrakedabra je sakra dobrý albumu! Skvelé harmónie, výborné aranžmány, množstvo vynikajúcich  reggae melódií. Po výhre Grammy je ťažké prekonať očakávania. Ale Morgan Heritage ho dokázali. Tento album je ešte lepší ako ten posledný. Klobúk dole Morgan Heritage!"