Späť na artistov

John B GB

John B

Na Pohode 2019 vystúpi aj drum'n'bassový DJ, producent a spolumajiteľ viacerých vydavateľstiev John B. Tento britský hudobník je známy pre excentrický a ostrý zvuk, účes i šatník. DJ Mag ho dvakrát zaradil do zoznamu 100 najvplyvnejších DJ-ov (pričom v rebríčku sa dostal najvyššie spomedzi všetkých drum'n'bassových producentov). Pre výrazné ženské vokály a charakteristické tranceové synthy jeho tvorbu označujú fanúšikovia aj ako trance and bass. a Ako vyhľadávaný beatmaker spolupracoval napríklad s Nicki Minaj na jej singli „Here I Am”. Autor hitov „Up All Night“, „Midnight Air“ či „Mr. Freud“ roztancuje o niečo vyše mesiac aj letisko Trenčín.

John B je aj známy selektor, ktorý prepája klasické sety s tými najfuturistickejšími. Nie je mu cudzie elektro, latin, punk, techno ani džungle. Jeho široký záber potvrdzujú aj Johnove mimoriadne populárne podcasty, pričom jednotlivé show na johnbpodcast.com mávajú bežne vyše 100 000 stiahnutí (a často bodujú aj na Mixcloude a iTunes).

Jeho album Light Speed z roku 2012 bol albumom mesiaca na Mixmagu a DJ Mag ho opísal ako "vhodne banánový soundtrack toho najšialenejšieho víkendu". Album Drum & Bass Carnival z 2014 zase predstavuje jeho slnečnejšiu a horkokrvnejšiu stranu, výrazne ovplyvnenú latinom. Ďalšou zásadnou nahrávkou je Drum & Bass 2014: Summer Sessions, ktorý predstavuje to najlepšie z trezorov jeho vydavateľstva Beta. Vizionárskejší prístup k zvuku predstavuje jeho ďalší album s veľavravným názvom Visions z roku 2015. Na Metalheadz vydal v tom istom roku remix "Up All Night“ i momoriadne temnú vec „The Colossus“. Rok 2015 priniesol aj o očakávané pokračovanie mixu ‘Trance & Bass’ mix i nový singel "Damages".

John B si priazeň získaval zo všetkých strán – od víťazného mixu Mixmag Trance & Bass mix, cez nadčasové klasiky vydavateľstva Metalheadz ako „Up All Night“. Ako šéf vydavateľstiev Beta Recordings a Nu-Electro stál na začiatku kariér mnohých umelcov (Logistics, Commix, Xilent, High Rankin, Gemini, Receptor, Dexcell, Gmorozov, Virtue, Vice City...). Je tiež známy pre skvelé remixy umelcov ako s Howard Jones, Pendulum, Bloc Party či Michael Cassette.