Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Jamie xx
Štvrtok 00:00 | Urpiner stage

Jamie xx GB

Meno, ktoré snáď ani netreba nikomu predstavovať, prípadne stačí povedať, že ide o člena kultových The xx. Jamie xx - vizionár elektronickej scény, vynikajúci producent s citom pre progresívne beaty, nadaním pre samplovanie vokálov a taktiež excelentný remixér.

V roku 2010 ste ho na Pohode mohli zažiť s kapelou The xx (aj na samostatnom sete), v roku 2023 príde na trenčianske letisko ako nemenej známe meno, aby predstavil svoje tanečnejšie a extrovertnejšie druhé ja.

Debutovým albumom In Colour (2015) si vyslúžil nomináciu na cenu Grammy ale aj na prestížnu Mercury Prize. Magazín Pitchfork dal albumu extrémne vysoké hodnotenie a vyhlásil ho ako “Best New Music“.

Produkoval hudbu umelcom ako Frank Ocean, Alicia Keys, Drake alebo aj Oliver Sim, ktorý je ďalší člen The xx. Remixoval songy pre Radiohead, Florence + The Machine, Adele, Four Tet a samozrejme aj The xx.

V tomto roku vydal dva single - LET'S DO IT AGAIN v apríli a KILL DEM v septembri, ktorý mal premiéru ako „Hottest Record In The World“ od Clary Amfo z BBC Radio 1. Tušíme, že najbližšiu dobu nás poteší ďalšími singlami...

„Som hrdý, že máme v programe Pohody Jamieho xx. Vráti sa k nám po trinástich rokoch po úžasnom koncerte The xx a svojom sete v roku 2010. Odvtedy sa udialo toho veľa – môžeme sa tešiť na skvelú kvalitnú párty a to hneď v prvú festivalovú noc na hlavnom pódiu,“ prezrádza o jeho vystúpení šéf festivalu Pohoda Michal Kaščák.

Veríme, že sa na Jamieho tešíte rovnako a roztočíte to spolu s ním pod hlavným pódiom vo štvrtok 6. júla 2023.

VSTUPENKY NA POHODU 2023