Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Charlotte Adigéry & Bolis Pupul
Sobota 20:15 | Aréna Slovenskej sporiteľne

Charlotte Adigéry & Bolis Pupul BE

Vtipné texty komentujúce spoločnosť a chytľavú tanečnú hudbu vám na Pohodu 2023 prinesie duo z belgického Gentu. Charlotte Adigéry & Bolis Pupul sa ešte ako autorka a producent predstavili prvým EP Zandoli v roku 2019. Pieseň Paténipat z tohto EP sa objavila v upútavke na seriál z dielne HBO Nový pápež. V marci 2022 vydali už spoločný debutový album Topical Dancer, plný chytľavej elektropopvej hudby s komentármi ku kultúrnemu privlastňovaniu, mizogýnii, rasizmu, márnosti sociálnych médií či postkolonializmu a politickej korektnosti. Inšpiráciu čerpajú z tvorby Grace Jones, Davida Byrnea, Davida Bowieho či Princa, miešajú ju so svojimi skúsenosťami s rasizmom, ktorý je podľa nich prítomný v Belgicku a snažia sa napodobniť medzinárodný úspech iných belgických umelcov ako Stromae či Damso. Ako píše magazín musicOMH, Charlotte Adigéry a Bolis Pupul sú tým najlepším, čo z Belgicka prišlo od remeselného piva a remeselnej čokolády. Tešíme sa na ich hravú, pichľavú a punkovú živú šou, ktorú prinesú aj na náš festival.

"Mimoriadny album, mimoriadna hudba, úžasný spev, hudobné experimentovanie v tej najlepšej podobe. Odporúčam na dlhé cesty autom, pesničku HAHA na každé jesenné a zimné ráno a toto úžasné duo každému, kto sa chce nechať presvedčiť, že hudba je v skvelej forme. Pre mňa jedna z top kapiel súčasnosti," hodnotí duo Charlotte Adigéry & Bolis Pupul šéf fetivalu Pohoda Michal Kaščák.

VSTUPENKY NA POHODU 2023

A na záver ešte jeden videoklip. Táto pesnička je podľa väčšiny členov Pohody úplne top a ak budeme mať počas festivalu chvíľku čas, určite si ju nenecháme ujsť a prídeme si ju zaspievať všetci spolu :)