Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Avalanche Kaito
Sobota 00:00 | EUrópa stage

Avalanche Kaito BE


Spevák Kaito Winse z Burkiny Faso má nielenže skvelý hlas, ale hrá aj na mnohých nástrojoch. Niekoľko “hudobných dobrodružstiev” na belgickej undergroundovej scéne s bubeníkom Benjaminom Chavalom a gitaristom Nicom Gittom vytvorilo medzi troma hudobníkmi puto, ktoré sa pretavilo do vzniku skupiny Avalanche Kaito.

V kapele sa stretávajú 3 slobodné mysle, 3 svetobežníci, ktorí sa navzájom hudobne vyzývajú a inšpirujú, a ktorí sa navzájom posúvajú do stále väčších výšok.

Avalanche Kaito vytvára inovatívny a surový hudobný vesmír. Kaito niekedy mrmle, inokedy kričí, zatiaľ čo jeho intenzívne sóla na flautu pochádzajú priamo z free jazzu, štýlu, ktorý vôbec nepoznal. So svojou neobvyklou barytónovou gitarou Nico nielenže dokáže produkovať všetky druhy zvukov, ale tiež dokáže udržať pekný groove. A nakoniec vás dostane bubeník Benjamin, ktorý svojou hrou ide zničiť bubny dvoma odrezanými kúskami palice od metly.

„Príde vám do mailu ponuka s neznámym názvom. Pustíte si to a zmení sa nálada sveta. Takto má vyzerať spolupráca medzi experimentálnymi odvážnymi pankáčmi a odvážnym hráčom na tradičné nástroje. Originalita, vášeň, hudobný tlak. Pre milovníkov experimentu, ktorým sa v minulosti na Pohode páčili napríklad Poil Ueda či Jambinai. Avalanche Kaito si nenechám ujsť," odporúča tento koncert šéf Pohody Michal Kaščák.

Avalanche Kaito pre diabolské bubnovanie, nahnevanú gitaru a charizmatického speváka často prirovnávajú k Black Midi. Ich koncert vás určite privedie do tranzu… Nenechajte si ho ujsť na 26. ročníku festivalu Pohoda.

VSTUPENKY NA POHODU 2023