Sign in or Join the Webparty and share your thoughts and experiences with others.

    • haluzman
      14. 6. 2026, 21:30

      @cookie fuuu, ako neplanoval som vidiet jeho vystupenie, ale je to sok

    • haluzman
      14. 6. 2026, 21:38

      @haluzman to uz je snad 3 ucinkujuci co na pohode nevystupi, som zvedavi, cim to pohoda nahradi, ale je to smutocek, co sa mu stalo. https://www.youtube.com/watch?v=n324cNJB3G4

    • Murdoc
      14. 6. 2026, 22:25

      @cookie dios mio, tento ročník je nějaký zakletý...

    • Peter_BB
      15. 6. 2026, 10:38

      @cookie R.I.P. (a vdaka za link, z ktoreho sme to asi prvy krat zistili tuto na WP viaceri).

    • Peter_BB
      15. 6. 2026, 10:47

      @Murdoc Urcite by som nespajal tuto tragediu s tymto rocnikom Pohody. Ale vylucne s tym, ze v Brazilii uz uplne ze prerazaju dno s obchadzanim zakladnych principov bezpecnosti (vid usmrtenie zeny (R.I.P.) kt. si zaplatila za bunjee tiez vcera). Skor si podla mna vazme ze aj ked politicka moc preraza dno :(( v ČR a aj v SR, tak sa tu nic taketo nedeje, kym v Brazilii su taketo aj ine zbytocne umrtia tzv. na dennom poriadku :((

    • FeroDzouk
      15. 6. 2026, 15:10

      @Peter_BB ale deje sa to na Slovensku kolí politike progresívne fašistické sviňe Zuzany Čaputovej páchajú atentáty

  • Mofo
    14. 6. 2026, 10:41

    Prepis článku s Hospodársky novín o budúcnosti festivalu Pohoda na trenčianskom letisku ...
    Plán B? Pohoda bude, aj keby čokoľvek bolo, odkazuje Kaščák. O budúcnosti festivalu rozhodnú najbližšie dni
    • Pohoda bojuje o miesto, ktoré je pre ňu ikonické.
    • Štátny podnik môže zmeniť budúcnosť jednej z najväčších akcií v krajine.
    • V hre sú investície, umelci aj organizácia za milióny eur.
    • Ministerstvo odmieta tlak na kultúru a spor vysvetľuje inak.
    Vlani začiatkom júla sa na trenčianskom letisku stretlo asi 30-tisíc ľudí. Festival Pohoda hlásil, že po niekoľkých rokoch je opäť kompletne vypredaný.
    Tento rok môže byť návšteva ešte vyššia – organizátori ponúkli o tri tisíce miest viac. Aj riaditeľ festivalu Michal Kaščák hovoril o najrýchlejšom predpredaji v histórii. Tretina kapacity jubilejného 30. ročníka sa zaplnila už dva a pol týždňa po skončení toho predchádzajúceho.
    Namiesto blížiacej sa akcie sa však dnes otvára iná otázka: bude budúcnosť festivalu ďalej spojená so spomínanou lokalitou na Považí? Výsledok má byť zrejmý už o pár dní.
    Žilina či Piešťany
    Organizátori totiž aktuálne čelia problémom v súvislosti s prenájmom priestoru. Minister obrany Robert Kaliňák koncom mája naznačil, že môže ísť o posledný ročník na tomto mieste. Ako alternatívy pre usporiadateľov poukázal na Žilinu či Piešťany.
    Minimálne v druhom prípade však ide o málo reálny scenár. Napokon festival Grape odišiel z kúpeľného mesta práve do Trenčína po obnovení civilnej leteckej dopravy.
    Dôvod, prečo sa má každoročná udalosť z lokality sťahovať, sú narastajúce aktivity Leteckých opravovní Trenčín. Ide o spoločnosť, v ktorej je výhradným akcionárom rezort obrany.
    Štátna entita má na starosti opravy lietadiel a ďalšej letiskovej techniky. Príkladom sú lietadlá typu F-16 od výrobcu Lockheed Martin. Vlani v apríli z tohto dôvodu aj podpísala s nórskym hráčom Kongsberg Aircraft Maintenance Services dohodu o založení spoločnej organizácie.
    Festivalová budúcnosť podľa ministerstva preto dnes závisí od toho, ako sa bude podnik ďalej rozrastať.
    HN oslovili v tejto súvislosti aj Letecké opravovne. Ich odpoveď však do uzávierky neprišla.
    Hľadá sa definitíva
    Finálny verdikt však ešte neprišiel. Organizácia na súčasnom mieste je preto stále v hre. Pre HN to potvrdil aj šéf Pohody Kaščák. Ten hovorí, že aktuálne ďalej prebiehajú rokovania s opravovňami.
    „Momentálne sa sústreďujeme na ne. Budúci týždeň bude všetko jasnejšie,“ načrtol. V súčasnosti preto nechce hovoriť o žiadnom pláne B ani o lokalite, kde by sa podujatie prípadne mohlo konať. „Pohoda bude aj keby čokoľvek bolo,“ zdôraznil.
    Organizátorovi však hrozí, že by koncom pôsobenia na tradičnom mieste prišiel o značnú sumu peňazí. Napokon do areálu v minulosti investoval. Vznikli tam technické či logistické podmienky, ktoré sa nedajú jednoducho presunúť inde. Rovnako sa v tomto čase začínajú zazmluvňovať prví umelci na ďalší ročník, čo je bez priestorov náročné.
    Pri možnej strate Kaščák o konkrétnom čísle zatiaľ hovoriť nechce. „Aj toto je predmetom rokovaní,“ ozrejmil.
    Z platformy FinStat je zrejmé, že celková organizácia stojí jeho eseročku zhruba päť miliónov eur. Z posledných siedmich rokov sa subjekt do čiernych čísel dokázal prehupnúť iba trikrát.
    Pragmatický prístup
    Dosluhujúci primátor Trenčína Richard Rybníček, ktorý na možný koniec podujatia v lokalite upozornil, poukázal aj na to, že iné akcie majú zmluvy aj na budúci rok.
    „Preto považujem argumenty o rozširovaní výroby v Leteckých opravovniach Trenčín za veľmi nepresvedčivé,“ napísal Rybníček s tým, že takto „vyzerá tlak moci na slobodnú kultúru“.
    Kaščák v tejto súvislosti tvrdí, že k celej situácii sa snaží pristupovať pragmaticky a žiadnu zášť voči iným akciám, ktoré by sa prípadne do budúcna na tomto mieste mohli organizovať, necíti.
    Odmieta aj slová o rozohrávaní politickej hry. „Na festival nikdy nepozývame politikov do diskusií z vlastnej iniciatívy,“ vraví Kaščák s tým, že ide o jedno z interných pravidiel, ktorým sa podujatie riadi.
    Faktom však je, že v minulosti sa politickí predstavitelia na akcii predstavili viackrát. Išlo o prezidentov Zuzanu Čaputovú a Andreja Kisku. Pred vyše dekádou tam prišiel aj český politik Karel Schwarzenberg. Minister obrany Juraj Liška na Pohode zas v roku 2005 oznámil koniec povinnej vojenskej služby.
    Ani Grape
    Rezort spomínané tvrdenia Rybníčka však odmieta. Pre HN uviedol, že zmluva tento rok nebola nateraz nikomu predĺžená. „Okrem Pohody ani Grapu, ani Záhradkárskemu veľtrhu, ktorý býva v polovici apríla,“ informoval hovorca Michal Bachratý.
    Dodal, že napríklad Grape má svoju trojročnú nájomnú zmluvu podpísanú od roku 2024, preto ešte budúci rok môže byť v lokalite. Ide teda o rozdiel v porovnaní s Pohodou alebo aj Záhradkárskym veľtrhom, ktorým vyprší kontrakt na konci tohto roka.
    Záhradkárska predajná výstava je rovnako najväčšia svojho druhu na Slovensku a navštíviť ju zvykne asi 35-tisíc ľudí. Na jej konanie je potrebných oproti veľkým festivalom len 40-tisíc metrov štvorcových plochy. „Takže skutočne to nie je o veľkosti," uzavrelo tlačové oddelenie ministerstva.

    • Captain_Obvious
      14. 6. 2026, 17:14

      @Mofo ja mam taky feeling ze na pohode oznamia ze pohoda 2027 bude a bude na letisku v trencine a listky urcene do predaja na mieste sa vypredaju za pol dna

    • Peter_BB
      14. 6. 2026, 18:29

      @Mofo Dik moc. Aj z tych viacerych novych info mi to pride presne, ako aj cituju Miša, ze najlepsie zatial vobec nič nehovoriť "o žiadnom pláne B "

    • tack
      15. 6. 2026, 07:35

      @Mofo Aj keď v tom článku nič nové nebolo, tak lístky na 2027 treba predávať.

  • Murdoc
    14. 6. 2026, 10:13

    Proč letos není v lineupu Pišta Kráľovič? Kde jsou ty jistoty?

    • haluzman
      16. 6. 2026, 20:35

      @Murdoc tak hral tusim na poslednych dvoch, tak si potrebuje troch oddychnut ;)

    • haluzman
      16. 6. 2026, 20:45

      @Murdoc tak hral tusim na poslednych dvoch, tak si potrebuje troch oddychnut ;)

  • haluzman
    13. 6. 2026, 11:00

    takže vraj pohoda bude tak či tak, je to aj pochopiteľne, croudberry zainvestovalo a tak musia pokračovať

    https://hnonline.sk/slovensko/96286331-plan-b-pohoda-bude-aj-keby-cokolvek-bolo-odkazuje-kascak-o-buducnosti-festivalu-rozhodnu-najblizsie-dni

  • severni_vitr
    13. 6. 2026, 06:36

    ja zas neevidujem náhradu za Soft Play ale možno som to len prehliadol...

    • wratko
      13. 6. 2026, 20:00

      @severni_vitr Myslim, ze ofic nahrady za vypadnuteho umelca sa oznamuju len ak je to tesne pred festom alebo pocas festu, resp. ak uz je casovy rozpis.

    • severni_vitr
      13. 6. 2026, 20:17

      @wratko no ale s oznámením, že Soft Play neprídu, sľubovali aj náhradu "čoskoro"

    • wratko
      13. 6. 2026, 20:29

      @severni_vitr bolo odvtedy ohlasenych kopec mien, tou nahradou mohlo byt hocico z toho

  • monghi
    13. 6. 2026, 04:07

    The Cure na Nova Rocku ... absolútny rockový náklad, popík šiel bokom. Dokonalý zvuk, neskutočne zohratá kapela a ten setlist!!! Hrali síce v presne vymedzenom čase, AT zákony sú asi neúprosné, ale využili to do poslednej sekundy ... Setlist pre Pohodu pripraví Robert určite pestrejší, ale je sa na čo tešiť! :)

    • jay95
      13. 6. 2026, 08:09

      @monghi ja som nebol, keby som zdravý idem. (A nemyslím nezdravie typu soplík, chodím o barle..). Pozerám ten setlist a vynechanie niektorých klasík ma prekvapilo. Taktiež počet (aj dĺžka koncertu) - 21 songov, na Primavere odohrali 29.

      Asi boli časové obmedzenia, ktoré verím na Pohode nebudú. Ale je super že sa tomu takto venujú a precízne skladajú playlisty. Teším sa!

    • monghi
      13. 6. 2026, 09:15

      @jay95 ... 21 skladieb, ale vybrali niekolko kuskov, ktorych dlzka sa vyrovna 2 standardnym skladbam ... prajem Ti skore uzdravenie.

    • jay95
      13. 6. 2026, 10:10

      @monghi ďakujem.
      Áno, 145 minút vs 123. Môžeme polemizovať čo je lepšie. Ja mám radšej keď počujem čo najviac kúskov :) Pri niektorých kapelách sú zas istotne lepšie inštrumentálnejšie vystúpenia.

  • Jan
    12. 6. 2026, 21:36

    Myslite ze bude nejaka nahrada za Action Bronsona? V diskusiach na nete ludia pytaju Little Simz a to by bola fakt pecka. Nejake dalsie tipy?

    • haluzman
      12. 6. 2026, 22:10

      @Jan no yo, tak uz to zacina, rusenie vystupeni, s tym sa neda nic robit, uz je malo casu niecim to nahradit

    • Jan
      12. 6. 2026, 22:24

      @haluzman
      nič nie je stratené, minulý rok sa podarili African Express za pár dní, v 2024 ohlásili na konci júna Mount Kimbie (nepamätám za koho náhrada) a 2023 tiež koncom júna ohlásená náhrada Sleaford Mods za Slowthaia.

    • haluzman
      13. 6. 2026, 07:31

      @Jan no yo, tak uz to zacina, rusenie vystupeni, s tym sa neda nic robit, uz je malo casu niecim to nahradit

    • Murdoc
      13. 6. 2026, 08:04

      @Jan Agentura teď určitě dělá všechno pro to, aby našli nějakou realistickou náhradu. Je otázka, jak jsou už rozdané karty jinde. Little Simz by byla super.

  • Peter_BB
    12. 6. 2026, 20:19

    Ozaj, nech pozdravime sudruhov :))) - kedy ste na Pohode citili dušu (top 5)?
    Dakujem najviac ako mozem za: 1. AFP (2013), Suede (2014), Pulp (2011), dEUS (2011) a Duklu :))

  • lulamae
    12. 6. 2026, 16:51

    Zdravím, z historického záhrobia.

    Otázočka - časový hmg zatiaľ vonku neni, že?
    Žeby som už mohla škrtať kolízie

  • Jan
    11. 6. 2026, 17:24

    Určite sme všetci napatí, ako to vyzerá s prenájmom letiska na dalšie roky. Sú prosím nejaké nové informácie, kedže limit 10. júna vypršal? Vďaka

    • haluzman
      11. 6. 2026, 20:09

      @Jan tiez by ma zaujimal aktualny vyvoj ohladom tejto zalezitosti. je akosi ticho.

    • tomik
      11. 6. 2026, 21:03

      bolo by naivne mysliet si ze toto ultimatum na odpoved do 10.6 dodrzia... budu natahovat a skodit ako to oni najlepsie vedia:( ja si myslym ze pohoda si da rocnu pauzu kym vo volbach 2027 tuto cvargu odtialto nevykopeme... tiez by mohli spojit s grejpom sily a hladat nejake nove krajsie vhodnejsie festivalove miesto hlavne nezavisle od vlady

    • haluzman
      11. 6. 2026, 21:09

      @tomik mudro, ale bohuzial na slovensku nie je vela miest, kde sa da takyto festak konat. treba si uvedomit, ze je nutne splnit mrte vela podmienok. velky areal pre 30000+ ludi, infrastruktura, ubytovanie, dostupnost, zazemie, vzdialenost od bratislavy, dialnica. toto vsetko splna mozno trencin, piestany a to je koniec. nieco vraj chystaju v trnave, ale tam to riesia uz 5 rokov a nic. proste je to smutocek, takuto velku akciu nevies zorganizovat na luke pri vode. to proste nejde.

    • scorn
      11. 6. 2026, 21:26

      @tomik ved prave: ultimatum
      arogantny oduty kascak namiesto pokornej ziadosti dava ministerstvu ultimatum dokedy pozaduje zmluvu!!
      vobec sa nedivim ze ich poslali niekam... do pi estan
      ^__^

    • haluzman
      11. 6. 2026, 21:33

      @scorn arogantny kascak? ty budes jeden z tych tupych smerovolicov, co nicomu nerozumie. oni tu zmluvu riesia viac ako pol roka. pre festak taketo rozmeru potrebujes vediet veci viac ako rok dopredu, aby si vedel zazmluznit vsetkych partnerov a ucinkujucich, to nie je arogancia, to je realita, to je nutnost, to je zdravy rozum, ktory ty ako tupa hlava nemas, pretoze ty si nic nikdy nedokazal a neorganizoval

    • tack
      11. 6. 2026, 21:42

      @Jan My sme asi poslední, komu by teraz niečo povedali. Partneri sú dôležitejší. S nimi treba dohodnúť prípadnú ročnú pauzu. Iba ročnú, lebo "tamtí" rovnako vedia, že budúci rok končia a všetko bude inak.

    • dukon
      12. 6. 2026, 09:27

      @Jan tak na rok / dva by se mohla Pohoda presunout do Česka :)))) nekde na J. Moravu :) at to nemate tak daleko
      ale urcite ti vasi vladni curaci budou co nejdele hrat zdrzovaci taktiku aby to zahrali do autu. Zrovna probiha Rock for People, navstevnost 50k, vlastni areal - to je cesta

    • Peter_BB
      12. 6. 2026, 09:57

      @dukon Viac fandim "nepúšťaniu brain-chatter na špacír" :)) a naopak, zameru nech sa vsetkym, ktorym to nedochadza, v pravde ukaze ze Pohoda aj patri na letisko TN, a aj si zasluzi predlzenie zmluvy s letiskom o co najdlhsiu domu. Resp. iny ako takyto principialny postoj mi od nas navstevnikov nedava zmysel, uz len voci Misovi and co.

    • tack
      12. 6. 2026, 10:36

      @Peter_BB Teraz naozaj musím
      "Viac fandim "nepúšťaniu brain-chatter na špacír""
      Takto si na.... do úst, to sa naozaj len tak nevidí

    • Murdoc
      12. 6. 2026, 11:13

      @Jan Můj tip je, že to budou uměle natahovat do bodu, kdy se Pohoda sama rozhodne přesunout (nedej bože skončit). A až pak to na oko schválí a budou se nevinně tvářit, že oni rozhodně Pohodu z letiště nevyhodili, však smlouvu jsme jim nabídli, podívejte se... Přemístění na jižní Moravu mě taky napadlo ale taky si lámu hlavu kde by to tady bylo možné. Velikostně by odpovídalo třeba letiště Přerov, ale to je v komerčním provozu.

    • jay95
      12. 6. 2026, 11:49

      Z môjho pohľadu tým pádom v Trenčíne najskôr v roku 2029. Keďže parlamentné voľby budú na jeseň 2027 a Pohoda podpisuje väčších umelcov rok dopredu. Hrozné.

      Ja si neviem festival predstaviť inde ako v TN. Tu je vlastnoručne pripravená pôda. Toto je podraz.

    • Vololo
      12. 6. 2026, 12:07

      @haluzman to je vsetko sice pravda. Ale davat cez media ultimata Kalinakovi ? fakt to nepovazujes za kontraproduktivne ?

    • tack
      12. 6. 2026, 12:23

      @Vololo “Robíme všetko pre to, aby sme rozhodnutie dosiahli čo najskôr, aktuálne sme požiadali LOTN, aby nám dali odpoveď do 10. 6. 2026. Potvrdzovanie zásadných umelcov na rok 2027 je v plnom prúde, bez uvedenia miesta nám nikto zmluvu nepodpíše a môžeme tým pádom prísť o rozhodujúce mená.

      Ono to asi nebolo úplne ultimátum, lebo sa chcú dohodnúť. Iba chcú normálne termín, aby sa vedeli zariadiť.

    • FeroDzouk
      12. 6. 2026, 12:30

      @scorn presne tak na psychiatrický stav Mišulka Kaščáka by sa malo už konečne vyjadriť 800 psychiatrov odborníkov zo Slovenska posúdiť čo je to za vodcu zvrátenéj zavadovej sekty progresivcov kultúrnej mafie mediálnej mafie, monitorovať ich. Politik Kaščák akosi podozrivo mlčí po atentáte na slobodu a demokraciu podozrivo mlčí a naivne jednoduché čaputovce mu to žerú na pohode politik Kaščák somruje na svoje kapitalisticke nebezpečné politické zábavky úrazy smrteľne vážne pohoda festival dlhy exekúcie každý iný festival zadlzeny miliónmi v strate by skončil politik Kaščák parazituje na hudbe kultúre umení politik Kaščák velebi tvrdých narkomanov iggy popa a keith flinta - drogi krvavé rezanie na pódiu samovražda.

    • FeroDzouk
      12. 6. 2026, 12:40

      @Murdoc jiznimorava Dubnany luzice mikulcice radejov lúčina straznice Petrov sudomerice hodonín rohatec a okolí... Konečne bude táto politicka súkromna akcia na súkromnom pozemku a nebude manipulovať deti na štatnom letisku.. Aj festival beefree často menil lokalitu a všade sa tancovalo aj na hornej strede zlatých pieskoch Piešťany Čunovo

    • Peter_BB
      12. 6. 2026, 15:25

      @Vololo Preco presne si to vnimal ako ultimatum, a nie ako prosbu? Mne to prislo len ako tradicna Misova uprimnost a bezprostrednost, ze zdielal interne veci, comu inac fandim. Kedysi velmi davno v _FMku Miso zdielal aj ovela internejsie a citlivejsie veci, ked tam boli nazivo aj s Tiborom Holodom, ktory tomu akoby nefandil :)) Ak by sme uz aj my tuto z WP prestali doverovat Misovi tak to by som ovela tazsie znasal ako "zločin moci č. 257632" :((

    • jazzist
      12. 6. 2026, 15:51

      @Peter_BB Aj mne sa zdalo, ze sa mozno ziadalo opatrnejsie ci taktickejsie vyjadrovanie, v mediach to vyznelo vselijako ked Michal hovoril iba o jednani s letiskom, pricom vedel ze vlastnik letiska je ministerstvo. Napriklad vyjadrenia R.Rybnicka boli presnejsie a asi aj taktickejsie:
      https://tnlive.sk/domace/clanok/1033082-nie-je-vylucene-ze-si-pohoda-bude-musiet-hladat-nove-dejisko-hrozil-by-v-takom-pripade-festivalu-zanik
      Ak sa nepodari udrzat Pohodu v Trencine bude to skoda a bude ma to riadne mrziet.

    • Murdoc
      12. 6. 2026, 16:27

      @jazzist díky za odkaz. rád slyším, že Mišo to podle všeho nebude chtít zabalit.

    • FeroDzouk
      12. 6. 2026, 16:29

      A ti zmrdi na pohode tam doufam taky nebudou strašit na veky.. Drbnuta progresívna fašisticka sekta jehovistov charlesa Mansona táto progresívna sekta čaputovej

    • tack
      12. 6. 2026, 16:30

      @jazzist "v mediach to vyznelo vselijako " toto je dôležité. Veď oni jednali. A opatrnejšie vyjadrenia? Veď sú rovnocenní partneri. Tam nie je jeden viac a jeden menej.

    • Peter_BB
      12. 6. 2026, 16:54

      @jazzist Plne chapem, ved uz vtedy v skorych 2010s (ta relacia na _FMku bola +/- ako boli na W. MBV) sa na Misa za jeho uprimnost a bezprostrednost vznieslo vela kritiky presne v tom zmysle, ze to mohlo byt kontraproduktivne (to bola ta ""era"" ked sa aj tuto na WP viaceri doslova dozadovali kapiel ako Coldplay ci Pearl Jam, a aj ja som tu Misa vyprovokoval k uprimnosti "metaforami" o hokejistoch - ikonach (tu sa radsej stopnem). Verim tomu "a la Vaclav Havel" ze aj v tejto lzi moci pravda zvitazi, a tesi ma ze Miso nema (na rozdiel odo mna) strach byt uprimny a plne transparentny. Kym nadej zije, duša mi odporuca verit :))

    • tack
      12. 6. 2026, 17:22

      @Peter_BB Kde by festival bez vás bol. Veď vy ste taký motor festivalu.

    • taljan
      24. 6. 2026, 00:11

Webparty — Log in

Forgotten password

By registering as well as logging in you express your consent with Terms of Service.

or

Not registered?

Register

Join the Webparty community, sign in.

Log in with Facebook Log in with Google Log in with Twitter Register with e-mail

By registering as well as logging in you express your consent with Terms of Service.

Already registered?

Log in