Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Info

Pohoda on the Ground prinesie počas piatich dní na trenčianske letisko desiatky kapiel umelcov a umelkýň. Jedným z leitmotívov festivalu je podpora domácej klubovej scény. Práve ľudia z desiatich klubov naprieč celým Slovenskom pripravia väčšinu programu. Kurátormi dvoch klubových pódií Pohody on the Ground sú Hangár, Bombura, Fuga, Diera do sveta, Stromoradie, 69, Collosseum, WAX, Záhrada a Hájovňa. Na letisku pristavíme aj električku T3 - kultúrny prostriedok, ktorý si tu urobí medzipristátie pred presunom na nové miesto.

„Pohoda sa vracia na zem. Kapacitou, ktorá je porovnateľná s jej začiatkami i dôrazom na klubovú scénu. Kluby sú pre hudbu podstatné, vytvárajú celoročné zázemie pre muzikantov a miestne komunity. Baví nás tvoriť inú podobu Pohody, hra s priestorom i programom, hlavne sa veľmi tešíme na stretnutie s návštevníčkami a návštevníkmi už čoskoro na letisku v Trenčíne“, vraví Michal Kaščák z tímu Pohody.

V rukách Pohody bude hlavný stage zameraný na zahraničné kapely, pričom program sa na rozdiel od toho klubového meniť v rámci jednotlivých dní nebude. Známe sú už aj prvé mená – z britských ostrovov prídu post-punkoví Dry Cleaning či kapela Wooze. Z metropoly francúzska príde gruzínska kapela Murman Tsuladze a konžská kapela Fulu Miziki predvedie, ako je možné premeniť odpadky na jedinečnú umeleckú výpoveď, energiu a skvelú zábavu. Festival otvorí unikátne galapredstavenie hudobno-pracovnej skupiny Vrbovskí víťazi s Komorným orchestrom mesta Trenčín.

Silné zastúpenie bude mať aj nehudobný program. Obdobný prístup kurátorovania ako v hudbe prinesie aj Visual stage, ktorý ponúkne priestor na realizácie kultúrnym centrám: Nástupište 1-12 Topoľčany, Nová Synagóga Žilina, Periférne centrá Dúbravica, Kunsthalle Bratislava, Vlastivedné múzeum Galanta a každý deň sa s inou performance predstaví aj Transart Communication – Kassákovo centrum intermediálnej kreativity "K2IC" z Nových Zámkov.

Pohoda on the Ground privíta aj súčasný cirkus v podaní 13-tich študentov francúzskej cirkusovej školy Ésacto ‘Lido. Šou, ktorá vznikne v priebehu nadchádzajúcich týždňov, bude režírovať Christophe Lafrague. Návštevníci môžu očakávať kuriózne vystúpenia s mixom žonglovania, balansovania, akrobacie, tanca či kúskoch na čínskych póloch, trapézach a lanách. Návštevníkov čaká tiež zaujímavý literárny program, rôzne športové aktivity (futbal, skatepark), či diskusie.

Súčasťou festivalu budú aj aktivity, ktoré počas klasických veľkých Pohôd nie sú možné – návštevníci budú môcť napríklad používať kolieskové korčule, kolobežky či boardy. K dispozícii budú mať celú dvojkilometrovú pristávaciu dráhu letiska Trenčín. Väčšina programu bude na mieste, kde sa zvyčajne nachádza hlavný stage a to v unikátne riešených priestoroch, časť programu prebehne aj v bývalom vojenskom radari letiska. Stanovať sa bude v srdci festivalu (okolo miesta kde bývali slnečnice) a súčasťou areálu bude aj „autokemping“, v ktorom si budú môcť zaparkovať kempujúci auto hneď vedľa stanu.
 

ROZDELENIE KLUBOV PODĽA DNÍ:

  • 7. JÚL – O otvárací deň festivalu sa postará nový domáci trenčiansky klub Hangár a jeden z najdlhšie fungujúcich kultúrnych priestorov u nás – Bombura z Brezna.
  • 8. JÚL Štvrtok bude v réžii bratislavskej Fugy a kultúrneho centra z Liptovského Mikuláša Diera do sveta.
  • 9. JÚL – V piatok prinesú na letisko svoje hudobné vzory ľudia z prešovského Stromoradia a spolu s nimi to rozbalí trnavská 69-na.
  • 10. JÚL – Sobotňajší program poteší rockerov výberom košického Collossea, ako aj fanúšikov tanečnej hudby pod kuratelou bratislavského klubu WAX.
  • 11. JÚL – Program Pohody on the Ground uzavrie v nedeľu záhradno-lesnícka eko-slávnosť v podaní banskobystrickej Záhrady a žilinskej Hájovne.

PREDPREDAJ

Program zverejnia organizátori na webe a sociálnych sieťach Pohody a jednotlivých klubov postupne po jednotlivých dňoch od stredy do nedele budúci týždeň. Prvých 1000 lístkov na Pohoda on the Ground dostanú k dispozícii na exkluzívny predpredaj jednotlivé kluby v stredu 12.5.. Online predpredaj cez Pohoda shop sa následne spustí na www.pohodafestival.sk 17. mája 2021. Cena jednodňovej vstupenky je 59 € (deti do 6 rokov vrátane majú vstup zdarma, lístok pre juniorov od 7 do 17 rokov bude za 49 €).

KAPACITA, TRVANIE FESTIVALU A ĎALŠIA ORGANIZÁCIA

Kapacita jednotlivých dní je nastavená na 1000 ľudí – zatiaľ vrátane účinkujúcich a produkcie. 17. mája tak organizátori dajú do predaja 500 lístkov na jednotlivé dni. Festival otvorí svoje brány každý deň o 11:00, program sa začne o 15.00 a skončí sa tradičným vítaním slnka. Areál festivalu bude nutné opustiť do 10.00 nasledujúceho dňa. Viacdňové lístky sa predávať nebudú. Ak si niekto kúpi lístky na viac dní, bude musieť po každom absolvovanom dni opustiť areál a opätovne prejsť bránami festivalu a podstúpiť všetky procedúry v súlade s nariadeniami a odporúčaniami platnými v tom čase. Účasť potvrdených zahraničných mien je zmluvne podmienená tým, že to budú umožňovať opatrenia platné začiatkom júla v krajine odkiaľ prichádzajú i opatrenia platné na Slovensku.