Späť na novinky

WeVoteForEurope
Asociácia európskych festivalov YOUROPE spustila kampaň #WeVoteForEurope. Vyše 100 európskych festivalov a hudobných organizácii v rámci nej vyzýva návštevníkov, aby využili svoje práva a hlasovali v blížiacich sa európskych voľbách. Partnerom kampane je aj Pohoda ako aj ďalšie festivaly v našom regióne ako Sziget, Rock for People, Colours of Ostrava, FM4 Frequency Festival, Exit, Open'er, Off a mnohé ďalšie.  

13. máj 2019 WeVoteForEurope

„V súčasnosti sa nám mnohí vravia, že niet za čo bojovať. Ale aj tak bojujete. Bojujete za klímu. Bojujete za ukončenie sexizmu, za právo milovať toho, koho milujete a byť tým, kým ste. Bojujete za ukončenie násilia páchanému zbraňami a proti nespravodlivosti, ktorá sa deje po celom svete.

My, festivaly v Európe, sa snažíme s vami držať krok tým, že vytvárame priestory, kde každý môže byť slobodný, môže sa zabávať a užívať si hudbu.

Ďakujeme vám, že ste v tom s nami. Ďakujeme, že svoju slobodu oslavujete na našich festivaloch. Ďakujeme vám, že sa zúčastníte v boji o lepší svet a že budete hlasovať v Eurovoľbách za budúcnosť, v rámci ktorej budeme môcť aj naďalej spoločne oslavovať slobodu na európskych festivaloch.

Chceme ukázať skutočné efekty hlasovania. Chceme prejaviť solidaritu v celej Európe. Chceme povzbudiť každého, aby hlasoval v Eurovoľbách. Preto vám chcem vysloviť veľké ĎAKUJEME, že hlasujete!

Ak by nebolo hlasovania, nemali by sme slobodu prejavu, ochranu životného prostredia, ľudské práva, slobodu tlače a mnoho ďalšieho.

Takže ĎAKUJEME VÁM!“