Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Výstava z OFF_festivalu na Bažant Pohode - existencia rozpustená v koncepte

Výstava z OFF_festivalu na Bažant Pohode - existencia rozpustená v koncepte

Fotografický OFF_festival prinesie na Bažant Pohodu v spolupráci s magazínom ForMen výstavu veľkoformátových fotografií, ktoré prezentujú výber autorov počas 5 ročnej histórie festivalu. Cieľom výstavy je poskytnúť divákovi obraz rôznorodého autorského spracovania spoločného námetu. Je to zároveň prehliadka najaktuálnejších trendov novej progresívnej generácie pracujúcej s fotografiou.

27. jún 2015

Vladimír Kiva Novotný (CZ)
Vo voľnej tvorbe sa venuje manipulovanému subjektívnemu dokumentu. Inšpiráciu nachádza v banalitách každodennosti, útržky pamäti, jeho tvorba bola súčasťou výstavy Vnitřní okruh české fotografie v Městské knihovně v Prahe (Galerie hlavního města Prahy)

Šymon Kliman (SK)
Popri svojich nezávislých projektoch je známy aj ako módny fotograf. Portrét je jeho najpoužívanejším žánrom, často fotografuje sociálne skupiny, ktoré sa nejakým spôsobom vyčleňujú zo spoločnosti. V roku 2012 získal ocenenie Fotograf roka.

Mia Kohlerová (CZ)
Okrem fotografie sa venuje aj scénografii a tvorbe bábok. Vo fotografii tvorí inscenované diela, predovšetkým zátišia a portréty. Tematicky sa inšpiruje mytológiou, literatúrou, vierou až mystikou.

Dušan Kochol (SK)
Je zakladateľom a vedie OFF_festival. Často reinterpretuje existujúce umelecké diela, alebo sa odvoláva na existujúcu symboliku výtvarného umenia. Jednotiacou líniou jeho diel je vizualita jeho vnútorného sveta a predstavivosti, ktorou pretavuje podnety okolo seba.

Milan Krištůfek (CZ)
Je konceptuálny umelec, ktorý pristupuje k fotografii hravým spôsobom. Vizuálny výsledok jeho tvorby je úplne podriadený filozofickému posolstvu, ktoré má sprostredkovať. Bol vybraný medzi 12 talentov festivalovej sekcie FotoFresh Cannon Award, festival Fotosféra 2014.

Eliška Kyselková (CZ)
Fotografka s výrazným rukopisom, pôsobí ako  módna fotografka a túto estetiku prenáša aj do svojej voľnej tvorby. Spravidla vytvára rozsiahle projekty, ktoré charakterizujú prekvapivé spojenia a invenčné motívy.

Daniel Laurinc (SK)
Dokumentárny fotograf na voľnej nohe, spolupracuje s časopisom .týždeň. Vo svojej voľnej tvorbe sa najčastejšie venuje subjektívnemu dokumentu alebo portrétom,  využíva tak čiernobielu ako aj farebnú fotografiu. Za sériu Korene získal prvú cenu v súťaži SLOVAK PRESS PHOTO 2014, v kategórii Portrét.

Bára Prášilová (CZ)
Módna a portrétna fotografka. Jej čistá farebná estetika spája jej komerčnú a voľnú tvorbu, pričom obe sa prelínajú. Spája ich zmysel pre načrtnutie príbehu, ktorý svojou imaginatívnosťou smeruje k absurdite, prípadne (čiernemu) humoru.


Jiří Thýn (CZ)  
Okrem fotografie vytvára aj videá, kompozície, sochy.. Vo svojej tvorbe často vytvára dvoj- alebo trojrozmerné intervencie do fotografií iných autorov. Ústredným umeleckým problémom je pre neho výsledná kompozícia.

 

Photo: Šymon Kliman (SK)