9. — 12. Júl 2020
9. — 12. Júl 2020
Vitalic LIVE na Pohode 2019

Vitalic LIVE na Pohode 2019

Na Pohode 2019 vystúpi aj francúzsky producent elektronickej hudby Pascal Arbez Nicolas známy ako Vitalic. Už jeho debut OK Cowboy prirovnal Pitchfork kvalitou k albumom Daft Punk Homework či Discovery. Fanúšikov si okrem nápaditej hudby získal aj live vystúpeniami, ktoré vždy podporí skvelou vizuálnu stránkou ako v prípade impozantnej „V Mirror“ live show (obklopený obrovskými elektronickými zrkadlovými panelmi). Autor chytľavých trackov „Poison Lips“, „Poney Pt. 1“ či „La Rock 01“ sa v LIVE verzii sa už o 20 týždňov predstaví aj fanúšikom na Slovensku.

18. február 2019

Pascal Arbez Nicolas nahral svoje prvé techno single ešte v deväťdesiatych rokoch, no v tom čase bol skôr súčasťou undergroundovej scény. Jeho priateľ The Hacker mu odporučil, aby nahrávky poslal DJ Hellovi. Vitalicove tracky ho zaujali a na Gigolo Records mu v roku 2001 vydal EP Pony, pričom zo skladby „La Rock 01“ sa okamžite stal letný klubový hit. V roku 2005 vydal debutový album OK Cowboy, ktorý Pitchfork zaradil do prestížnej kategórie Best New Music. NME dokonca napísal: „Niet pochýb, že Pascal Arbez Nicolas je tým najlepším, čo prišlo z Francúzska od čias Daft Punk“. Pieseň „Trahison“ bola použitá vo filme Naissance des Pieuvres a „Poney Part 1“ vo filme Birds.

V roku 2009 vydal druhý album Flashmob, z ktorého zarezonovala najmä pieseň „Poison Lips“, ktorá sa objavila vo filmoch Dredd, The Legend of Kaspar Houser či v reklame na Amazon. Uncut mu dal desať bodov z desiatich a o albume napísal: „Úchvatné kybernetické piruety ako „Poison Lips“ a „Flashmob“ sú charakteristickými znakmi hudobníka, ktorý sa zjavne nachádza vo svojej zlatej ére, a ktorý je schopný vymaznať zo svojich mašiniek spektrum emócií, po ktorom poslucháči pradú od pôžitku.“ V roku 2012 vydal album Rave Age a zatiaľ najnovší album Voyager vydal začiatkom roka 2017. Už samotný názov naznačuje, že táto retro-futuristická nahrávka motívmi i spracovaním oprašuje kozmické disco rokov osemdesiatych. Magazín Q a MOJO mu dali hodnotenie 8 z 10 a The 405 ho označil za „príjemné prekvapenie a závislosť.“ Veríme, že príjemným prekvapením bude aj vystúpenie Vitalic LIVE na Pohode 2019.