9. — 12. Júl 2020
9. — 12. Júl 2020
Už zajtra sa dozvieme, či získame festivalového Oscara – Arthur Awards

Už zajtra sa dozvieme, či získame festivalového Oscara – Arthur Awards

V Londýne sa dnes začala ILMC (International Live Music Conference), ktorej súčasťou je aj udeľovanie Arthur Awards. Do šesťčlennej nominácie na cenu, ktorú organizátori označujú za obdobu filmových Oscarov, a ktorá je považovaná za najprestížnejšie ocenenie v rámci hudobného sveta, sa spolu s Pohodou dostali festivaly Isle of Wight, Lollapalooza Berlin, Paléo Festival Nyon, Rock Werchter a British Summertime Hyde Park. O nominácii rozhodla porota zložená zo stovky hudobných profesionálov, o osude šiestich nominovaných rozhodne 4 000 osobností – šéfov festivalov, manažérov, agentov, promotérov, zástupcov ticketingových spoločností či hudobných novinárov. Z posledných dvoch edícií Arthur Awards si sošky odniesli Rock am Ring (2015) a Rock Werchter (2014). Držte nám palce. 

08. marec 2017

ILMC sa hrdí titulom „najprestížnejšia konferencia hudobného priemyslu“, na ktorej sa stretávajú „heads of music industry”. Okrem „smokingovej účasti“ na dôležitej a každoročne vtipnej ceremónii udeľovania Arthur Awards (festivalová kategória má názov „liggers favourite festival“) bude náš Michal spolumoderovať panel o rozvíjajúcich sa trhoch a spôsoboch, akými sa dokážu festivaly a promotéri vysporiadať s rastúcimi honorármi a produkčnými nákladmi bez zvyšovania cien lístkov. Hovoriť sa bude aj o originálnom prístupe a ďalších špecifikách rôznych „dobrodružných“ regiónov sveta. Spolu s Michalom vystúpi aj šéfka Lollapaloozy Berlín Fruszina Szép, ktorá je tiež bývalou umeleckou riaditeľkou Szigetu či maďarského Music Export Officeu. Ich ďalším spoludiskutujúcim bude Kanaďan žijúci v Prahe Serge Grimaux. Ten pred Intelittixom (spoločnosť poskytujúca RFID riešenia – acces control, cashless...) založil ticketingovú spoločnosť Ticketpro a ako promotér organizoval koncerty umelcov a kapiel ako Michael Jackson, Pink Floyd, Metallica, Pearl Jam, U2, Coldplay a ďalších.

Na záver dobrá správa od Michala pre fanúšikov stolného futbalu: „ILMC má konečne poriadny stôl, ten prišiel v utorok kuriérom zo Slovenska. Večer sme ho zmontovali spolu s priateľmi. Súčasťou nočných zásadných diskusií v konferenčnom bare je aj futbalový turnaj, po vášnivých debatách o tom, ktorý stôl je najlepší, minulý rok šéf ILMC Greg Parmley zahlásil: „Ak sa ti nepáči ten náš, tak nám prines ten váš“. Už stojí v bare pripravený na nekompromisné súboje medzi agentmi a promotérmi sveta. Majú sa na čo tešiť...“