Späť na novinky

TOKiMONSTA na Pohode 2019
Americká producentka a DJka TOKiMONSTA spolupracovala s umelcami ako Anderson Paak, Sleah Sue či Jessie Ware. Je prvou umelkyňou, ktorá vydala album cez vydavateľstvo Brainfeeder Flyinga Lotusa. V roku 2014 sa predstavila aj ako lektorka účastníkov Red Bull Music Academy. Po albume Fovere podstúpila operácie mozgu pre raritné ochorenie Moyamoya, čo ju na chvíľu pripravilo o sluch i o schopnosť rozprávať. Napriek tomu sa zakrátko vrátila s úspešným albumom Lune Rouge, ktorý viaceré médiá označili za jej najlepšiu nahrávku doposiaľ a vychválil ju aj Billboard, ktorý ju v marcovom vydaní dal na obálku časopisu. Za album bola vôbec ako prvá žena nominovaná na Grammy v kategórii Best Dance / Electronic Album. Sme radi, že jej farebná zmes bassu, hip-hopu, housu a všakovakej inej elektronickej hudby bude znieť aj na tohtoročnej Pohode.“

14. máj 2019 TOKiMONSTA na Pohode 2019

Na Pohode 2019 zahrá aj americká producenta a DJka z Los Angeles TOKiMONSTA. Spolupracovala s umelcami ako Anderson Paak, Sleah Sue či Jessie Ware. TOKiMONSTA je prvou umelkyňou, ktorá vydala album cez vydavateľstvo Brainfeeder Flyinga Lotusa. Bol ním jej debut Midnight Menu z novembra 2010. V roku 2011 vydala spolu so Suzi Analogue album Boom. V roku 2013 vydala druhý album Half Shadows a o rok neskôr už cez vlastné vydavateľstvo Young Art Records vydala album Desiderium. V tom čase sa predstavila aj ako lektorka účastníkov Red Bull Music Academy. 

Po albume Fovere podstúpia operácie mozgu pre raritné ochorenie Moyamoya, čo ju na chvíľu pripravilo o sluch i o schopnosť rozprávať. Napriek tomu sa zakrátko vrátila s úspešným albumom Lune Rouge, ktorý viaceré médiá označili za jej najlepšiu nahrávku doposiaľ a vychválil ju aj Billboard, ktorý ju v marcovom vydaní dal na obálku časopisu. Za album bola vôbec ako prvá žena nominovaná na Grammy v kategórii Best Dance / Electronic Album. TOKiMONSTA sa pravidelne objavuje aj v rebríčkoch najúspešnejších ženských producentiek, no ako sama tvrdí, radšej by bola niečou dvadsiatou najobľúbenejšou producentkou, než najobľúbenejšou ženskou producentkou.