Späť na novinky

Symbolický online koncert pre Martinu a Jána z Gregoroviec
Už dnes o 18.00 pripravíme symbolickú edíciu Koncertu pre Martinu a Jána z Gregoroviec. Koncert sa uskutoční v deň ich plánovanej svadby a nesie v sebe aj ďalšiu symboliku, nakoľko dnešok je tiež Svetovým dňom slobody tlače. Koncert si môžete pozrieť v live streame na facebooku Pohody, Denníka N, N-kultúra, Aktuality.sk, NOIZZ.sk, Hudba.sk, ako aj na profile Konvergencií. Na kopci nad ihriskom v Gregorovciach zahrajú Dalibor Kocian – Stroon a Jozef Lupták. Zaznejú diela „Fyziopsychológia zvierat“ pre vibrafón od Stroona, „Threnos“ Johna Tavenera, „Židovská modlitba“ Ernesta Blocha, Prelúdium G-dur od J. S. Bacha a Pieseň bez slov od Jozefa Luptáka. Súčasťou akcie bude aj inštalácia „Sme v tom spolu“, ktorú bude realizovať Michal Kačmár. Moderovať bude Valér Ondrej a počas koncertu sa prihovoria aj rodičia Jána a Martiny.

03. máj 2020 Symbolický online koncert pre Martinu a Jána z Gregoroviec

„Hlavným posolstvom koncertu je spolupatričnosť s rodinami Martiny Kušnírovej a Jána Kuciaka. Slobodné umenie potrebuje pre svoju existenciu slobodu, za ktorej obranu zomreli Martina s Jánom. Koncert v deň ich plánovanej svadby má v sebe symboliku stretnutia – v ten deň sa mali ich prostredníctvom spojiť dve rodiny, veríme, že podujatie a odkaz Martiny a Jána spojí veľa ľudí, ktorým záleží na našej krajine,“ povedal o plánovanom koncerte Michal Kaščák.

Koncert je neverejný, osobne sa, prosím, tentoraz do Gregoroviec nevyberte a pozrite si ho na niektorom z vyššie uvedených facebookových profilov. Ďakujeme za pochopenie.

Okrem Pohody sa na akcii podieľa obec Gregorovce a live stream zabezpečí spoločnosť Filma.

FB event tu: www.facebook.com/events/273854460463797

#AllForJan a #AllForMartina #KoncertPreMartinuAJana #Nezabudneme #SmeVTomSpolu

https://vimeo.com/stroon

Jozef Lupták: "Song Without Words" https://youtu.be/3bD_1iYVnas