Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Štyri úžasné dni na ESNS v Groningene

Štyri úžasné dni na ESNS v Groningene

Slovensko bolo opäť jedinou krajinou na ESNS v Groningene, ktorá tento festival poňala ako dôležitú cestu pre svoju hudobnú scénu.

23. január 2023

Od spoločného cestovania autobusom zo Slovenska do Holandska, cez spoločné bývanie na troch lodiach až po silnú účasť na konferencii a koncertoch sme zažili výnimočný čas na tomto najdôležitejšom showcaseovom festivale v Európe. Nina Kohout, Adela Mede a 52 Hertz Whale odohrali silné koncerty, okrem nich vystúpili aj kapely Fyasco, Meowlau X Val a Bez Ladu a Skladu na paralelnom festivale Pinguin Radio Showcase. Zúčastňovali sme sa debát na konferencii, zorganizovali sme oficiálny stolnofutbalový turnaj a veríme, že sme urobili ďalší dôležitý krok pre zviditeľnenie našej hudobnej scény.

Festival navštívilo viac ako 40-tisíc hudobných fanúšikov a profesionálov, ponúkol 315 hudobných vystúpení a 150 odborných diskusných panelov. Objavili sme niekoľko skvelých nových mien pre Pohodu, Sharpe a iné festivaly a akcie na Slovensku.

Súčasťou slovenskej delegácie boli okrem festivalu Pohoda aj showcaseový Sharpe Festival, LALA Slovak Music Export, festival FRAJ, dramaturgovia slovenských hudobných klubov Nová Cvernovka z Bratislavy a Malý Berlín z Trnavy, organizároti Trenčín 2026 ako Európskeho hlavného mesta kultúry, zástupcovia z Rádia_FM a Hudba.sk, firma PS:Events ako aj zástupcovia Slovenskej sporiteľne, ktorá slovenskú účasť na ESNS podporila. Zároveň ďakujeme Kofole, pivovaru Urpiner a Cyrilovým lupienkom, ktorí sa postarali o pitný režim a snacky.

Viac informácií z našej cesty na ESNS 2023 prinesieme už čoskoro.

Krásny fotoalbum z ESNS 2023, ktorý nafotila Martina Mlčúchová z MMMlivephoto, si môžete pozrieť nižšie: