Letisko Trenčín 6 — 8 júl 2023
Slovenská Tepláreň – koncerty pre Matúša a Juraja

Slovenská Tepláreň – koncerty pre Matúša a Juraja

Desiatky umelcov, umelkýň a kapiel sa uprostred novembra spojí v kluboch po celom Slovensku v rámci podujatia Slovenská Tepláreň. Cieľom spoločnej iniciatívy Festivalu Pohoda, Romana Samotného z Teplárne a ďalších partnerov je vyjadriť koncertmi pre Matúša a Juraja spolupatričnosť s ich blízkymi i podporu LGBTI+ ľuďom. Koncerty budú od 12. do 20. novembra 2022. Organizátori pozývajú aj ďalšie kluby, bary, krčmy či iné priestory, ako aj umelecké projekty, aby podporili túto iniciatívu. Prihlásiť sa dá do budúceho piatku 28. októbra na adrese slovenskateplaren@pohodafestival.sk.

19. október 2022

Vyhlásenie iniciatívy nájdete nižšie v texte, ako aj na webe www.slovenskateplaren.sk. Tu nájdete aj ďalšie informácie: mapu podujatí, kalendár koncertov či aktualizovaný zoznam zapojených klubov a účinkujúcich. Počas festivalu Slovenská Tepláreň sa rozbehne aj séria diskusií Tepláreň Nahlas, ktorú organizuje umelkyňa Ilona Németh, Visual stage festivalu Pohoda, Nová Cvernovka, VŠVU a Inštitút Mateja Bela. Tepláreň Nahlas bude pokračovať aj po skončení Slovenskej Teplárne.

„Chceme vyjadriť spolupatričnosť rodinám a blízkym Matúša a Juraja, ktorí boli zavraždení z nenávisti v bare Tepláreň v Bratislave. 

Chceme vyjadriť úctu a rešpekt tým, ktorí z Teplárne vytvorili otvorené miesto na stretávanie sa slobodných ľudí.  

Chceme vyjadriť podporu LGBTI+ ľuďom. 

Chceme, aby bolo Slovensko krajinou, kde sa každý a každá môže cítiť bezpečne a kde je príslušnosť k akejkoľvek menšine prijímaná s rešpektom ako prirodzená súčasť spoločnosti.

Chceme dosiahnuť zmenu legislatívy tak, aby zabezpečila plnohodnotný život všetkým ľuďom na Slovensku vrátane LGBTI+ menšiny.

Chceme kráčať cestou nenásilia, spolupatričnosti a tolerancie, a preto organizujeme festival Slovenská Tepláreň.“

FB event: https://fb.me/e/1IUALx88N

Zúčastnené kluby a priestory (zoradené podľa abecedy):

  • Art Café Banská Štiavnica
  • Arta Piešťany
  • Barmuseum Martin
  • Bašta KKC Bardejov
  • Bombura Brezno
  • Bukowski Bar Bratislava
  • Centrum kultúry a vzdelávania Lozorno
  • Collosseum Košice
  • Cyklokuchyňa Bratislava
  • Diera do sveta Liptovský Mikuláš
  • Fork Season Trenčín
  • Fuga Bratislava
  • Hájovňa Žilina
  • KC Cooltajner Považská Bystrica
  • Kláštor Rožňava
  • Klub 77 Banská Bystrica
  • Kulturák Bratislava
  • Lokál Prešov
  • Lúč Trenčín
  • Lýceum Modra
  • Malý Berlín Trnava
  • Mariatchi Nitra
  • Mosquito Cocktail and Music Bar Galanta
  • Na kus reči Levice
  • NFG Dunajská streda
  • Nová Cvernovka Bratislava
  • Nová synagóga Žilina
  • Pink Whale Bratislava
  • Piváreň Karolinka Šaľa
  • Pivovar Garáž – 1. Lamačský remeselný pivovar
  • Radnica Pezinok
  • Smer klub 77 Žilina
  • Stanica Žilina
  • Stromoradie Prešov
  • T3 – kultúrny prostriedok Bratislava
  • Tabačka Kulturfabrik Košice
  • Tepláreň Bratislava
  • Wax Bratislava
  • Záhrada Banská Bystrica
  • Zelený kríček Trnava

Zúčastnené kapely, umelkyne a umelci:

  • 52 Hertz Whale
  • Adalbert
  • Andrea Bučko
  • Archívny Chlapec
  • B-Complex
  • Bad Karma Boy
  • Bellcanto
  • Bëor
  • Besna
  • Bez ladu a skladu
  • Box
  • Bulp
  • Clive
  • Craggy Collyde
  • Čistá ryža
  • Dimenzia X
  • DJ Džbán
  • Dorota Nvotová
  • Dragonflies
  • Drť
  • Entea
  • Folk&Bass Orchestra
  • Fraktúra
  • Frau Zwei
  • Funny Fellows
  • Gabanna
  • Got Blue Balls
  • Gryth
  • It's Everyone Else
  • Jamming with the devil
  • Jana Bittnerová
  • Kavva
  • Ke3n
  • Kotúče DM
  • Kutlo
  • Kvaskova
  • Kvet z Alokatu
  • Leminane
  • Les Myzérables
  • Lixx
  • Marhule
  • Modré hory
  • MonoPlastic
  • Nekosené lúky
  • Nina Kohout
  • Nina Rosa
  • Not Promising Case
  • Para
  • Parketový Lev
  • Particular
  • Preßburger Klezmer Band
  • Prinz von Sternberk & Null Komma Josef
  • Quatro Emocione
  • Random Choices
  • Rasťo Kotal
  • Roland
  • Shades
  • Shallov
  • Space Cats
  • Stolen Money
  • Subtension
  • Svetlux
  • The Youniverse
  • Uhol Dopadu
  • Ultrazvuk + Škrupo
  • Veľká Potreba
  • Voľne pohodení
  • Vyššie Sféry
  • Wychitawacs
  • Yanko Král
  • Zverina

Partneri:

  • Inakosť
  • Dúhový PRIDE Bratislava
  • Dúhový PRIDE Košice
  • Queer Slovakia
  • Saplinq
  • EHMK 2026 Trenčín