Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Skvelý austrálsky spevák a raper Genesis Owusu na Pohode 2024

Skvelý austrálsky spevák a raper Genesis Owusu na Pohode 2024

Austrálsky spevák a raper Genesis Owusu naštartoval svoju hudobnú kariéru raketovou rýchlosťou, keď v roku 2021 vydal svoj debutový album Smiling With No Teeth. Nasledovalo vypredané turné v Austrálii, Amerike a aj v Európe, získal niekoľko ocenení a vystúpil napríklad aj v The Late Show so Stephenom Colbertom. Barack Obama dokonca zaradil jeho skladbu Gold Chains medzi svoje najobľúbenejšie skladby roku 2021.

30. november 2023

V auguste vydal druhý album Struggler, na ktorom môžete znova počuť neopísateľnú mutáciu rapu, industriálneho punku, synth-popu, funku, folku a ďalších žánrov a štýlov, ktoré spája do nepredstaviteľných kombinácií, ktoré prekvapivo fungujú dokonale. Album získal na austrálskych hudobných cenách ARIA Awards cenu za Najlepší album roka, Najlepšiu nezáviskú nahrávku a za Najlepšiu hip hopovú / rapovú nahrávku

„Rap, ktorý šľape tak, že namiesto kývajúcej ruky do rytmu sa hýbe celé telo. Každý track je v niečom iný, veľmi dobre fungujú fúzie z punku, jazzu a rocku. Čakám naozaj dobrú show,“ teší sa na austrálskeho speváka a odporúča ho vidieť náš grafik Jožko Sklenka.

LÍSTKY NA POHODU 2024