Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 2 in /var/www/src/HtmlSanitizer.php on line 12
Public Art Contest: Prezentácia víťazných návrhov | Pohoda Festival
Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Public Art Contest: Prezentácia víťazných návrhov

Public Art Contest: Prezentácia víťazných návrhov

Včera k nám prišli víťazi Public Art Festival Contest 2015. Rozprávali sme sa o realizácii ich návrhov a o tom, ako to bude celé na mieste vyzerať. Okrem troch ocenených návrhov sme udelili aj dve „divoké karty“. Víťazné inštalácie nás presvedčili vizuálnom stránkou ale aj originálnymi riešeniami. O čom teda konkrétne budú?

04. jún 2015


Lucia Barančová v spolupráci s Veronikou Bátoryovou a Martin Brogyanyim - "Pohoda Art Labyrinth".

Dielo je navrhnuté ako labyrint z priehľadnej fólie, kde sa návštevník môže stratiť, ale zároveň aj niekoho nájsť. Farebnými fixkami zároveň nechávať stopy na stenách labytintu, ktoré ho postupne znepriesvitnia.

WO/V/ENAnna Cséfalvay, Marianna Maczová, Danica Pišteková, Veronika Trnovská - "The Doors"

Hra na interiér-exteriér". Open air festival nemá dvere a toto dielo vymedzuje priestor práve za dverami. Čo je za dverami - ďalšie dvere.

LomohobbyZuzana Duchová, Mária Čorejová, Denisa Vološčuková, Matej Hoppan - "Medzipristátie: Vnútorná krajina"

Festival je intenzívny zážitok s množstvom vnemov. Dielo vnútorná krajina poskytuje návštevníkom iný zážitok: možnosť sa od vnemov odstrihnúť. Uzavretý v nepriestore sa návštevník môže chvíľu sústrediť na seba.

Organizátori festivalu sa rozhodli udeliť ešte "divokú kartu" pre Ďalšie 2 návrhy "V pohode na Pohode" od Barbory Supukovej (ide o oddychové miesto s pridanou hodnotou pre festival) a "Bicykel pre performera" od Petra Kalmusa (špeciálne upravený bicykel bude v noci osvetľovať festival).