9. — 12. júl 2020
9. — 12. júl 2020
Pohodu zaradili medzi najlepšie festivaly sveta aj Gigwise, Humo a Mixmag

Pohodu zaradili medzi najlepšie festivaly sveta aj Gigwise, Humo a Mixmag

Medzinárodné meno Pohody v týchto dňoch posilnili ďalšie festivalové výbery renomovaných médií. Do svojho výberu nás zaradil britský hudobný portál Gigwise, belgický magazín Humo, nemecký Tonspion a francúzsky Mixmag zverejnil článok s názvom 5 dôvodov, prečo je Pohoda jedným z najlepších festivalov v Európe. Stalo sa tak len pár týždňov po tom, keď sa Pohoda ocitla vo výberoch denníkov The Guardian, The Telegrpah a Metro či v reporte britského hudobného portálu The 405. Ešte viac ako samotné zaradenia do týchto zoznamov nás tešia dôvody, pre ktoré sa v nich Pohoda ocitá - nekompromisný line-up, špičkové služby, skvelá organizácia a atmosféra a hlavne fantastickí a priateľskí návštevníci.

28. máj 2018

GIGWISE (GB) – Najlepšie hudobné festivaly sveta pre rok 2018

„Solídna všestranná – v balíku stredoeurópskych stredne veľkých festivalov – Pohoda, ktorej názvov je voľne preložiteľný ako blaho. Tento rok privíta veľké mená od St. Vincet po The Chemical Brothers, od Ziggyho Marleyho po Glass Animals či našich milovaných Everything Everything a Blossoms. Aktuálne získali ocenenie za udržateľnosť (EFA), čo vždy poteší. Berúc do úvahy premyslený a rozmanitý divadelný i podnetný sprievodný program, spoľahlivé teplé počasie, priateľskú atmosféru, uvoľnenú náladu či skvelú cenu miestneho piva ani nedokážeme slovami dostatočne odporučiť tento festival. Príďte! Stanujte! Stretnite ľudí! Užívajte!

Pôvodný článok: http://www.gigwise.com/features/3254761/best-music-festivals-in-the-world-in-2018

 

HUMO (BG) – Šesť európskych hudobných festivalov, ktoré musíte poznať

Pohoda Festival: Slovenská verzia Rock Werchter (akurát lacnejšia) (5-7 júl)

  • Kde? Na vojenskom letisku v malebnom mestečku Trenčín obklopenom slovenskými horami.
  • Prečo? Pohoda je už vyše dve dekády skutočným pojmom v krajine. Najväčší slovenský festival sa vyprofiloval ako priateľský k prírode a cenovo dostupný. Za tri dni zaplatíte len 99 € a svieže miestne pivo vás vyjde na menej než 2 eurá, nazdravie! Aj sprievodný program je skutočnou lahôdkou. Čo by ste povedali na silent disco alebo lekciu jógy v starom školskom autobuse?
  • A čo Line-up? Fajnový ako najlepšie belgické čokoládky. Pohoda tento rok oznámila mená ako The Chemical Brothers, St. Vincent, Ride, Glass Animals, BadBadNotGood, Calexico, Dälek a množstvo slovenských pokladov.

Pôvodný článok: http://www.humo.be/festivalitis/390371/6-europese-muziekfestivals-die-je-moet-leren-kennen
 

MIXMAG (FR) – Päť dôvodov, ktoré robia z Pohody jeden z najlepších festivalov v Európe 

Slovensko bude hostiť umelcov ako The Chemical Brothers, Ziggy Marley, Danny Brown a Aurora

BRILANTNÝ LINE UP

Posledné dva roky v rade bola Pohoda nominovaná v rámci European Festival Awards v kategórii najlepší line-up. Aj tento rok, ako už býva zvykom, sa v line-upe nachádza niekoľko zaujímavých mien: The Chemical Brothers, Jamie Cullum, St. Vincent, LP, Ziggy Marley, Glass Animals, Jessie Warre, Danny Brown, Little Dragon, SOJA, Rodriguez, Aurora a géniovia klasickej hudby Kronos Quartet. Na Pohode nájdete alternatívnu hudbu, indie, elektroniku, jazz, world music a punk popri klasickej hudbe. 

ÚŽASNÉ PROSTREDIE

Predstavte si, že sedíte s priateľmi v tráve, počúvate obľúbenú hudbu, máte v ruke pivo (vo vratnom pohári). Deň snov, počas ktorého hudba dotvára celkovú scenériu so Západnými Karpatmi. Priamo z festivalu máte úžasný výhľad na Trenčiansky hrad, ktorý stojí za návštevu či už pred festivalom, alebo po ňom. Slovensko však ponúka ešte oveľa viac: prírodu Vysokých Tatier, Slovenský raj, jaskyne, ktoré vyrážajú dych či malebné historické mestečká ako Banská Štiavnica, Levoča alebo Bardejov, ktoré sú zapísané v zozname UNESCO.

FESTIVAL, KTORÝ NEZAŤAŽÍ VAŠU PEŇAŽENKU

Pozrime sa bližšie na ceny Pohody: 99 euro za vstupenku na tri dni, bezplatné stanovanie, sprchy, splachovacie toalety, 1,60 € za pollitrové pivo v roku 2017, nabíjačkárne, ktoré sú zadarmo a množstvo stánkov s chutným jedlom za naozaj nízke ceny. Pohoda je oveľa lacnejšia ako väčšina francúzskych festivalov, aj keď do celkových nákladov zarátate náklady na cestovanie.

PRIESTRANNÁ A PRÍJEMNÁ

Na Pohode vám nikdy nie je pritesno, koná sa totiž na priestrannom letisku s limitovanou kapacitou 30 000 návštevníkov a s dostatkom priestoru pre všetkých. Nemusíte vyraziť o pol hodinu skôr na koncert svojho obľúbeného interpreta. Všade je dosť miesta, a to aj keď prídete 5 minút pred samotnou show. Pohoda je tiež veľmi príjemným festivalom, ktorý je vhodný pre rodiny s deťmi s oddeleným stanovým mestečkom. Festivaloví návštevníci sú milí a priateľskí: vo veku od 0 do 99 rokov si všetci spoločne užívajú festival. 

PRIATEĽSKÁ K ŽIVOTNÉMU PROSTREDIU

Podľa European Festival Awards je Pohoda najekologickejším festivalom v Európe. Je v povahe podujatia chrániť prostredie, v ktorom sa koná. Nielen organizačný tím, ale aj návštevníci sa správajú k životnému prostrediu zodpovedne a to aj mimo festivalového areálu. Zelené riešenia pre rok 2018: kompostovateľné riady, ktoré sa kompostujú priamo na mieste, mobilná solárna elektráreň a solárne osvetlenie, špeciálne vlaky, vratné poháre, separačné stanice na odpad a ekologický merch.

Vidíme sa 5. až 7. júla s Helenou Hauff, Dannym Brownom a The Chemical Brothers.
Event nájdete tu. www.facebook.com/events/1535261563161754
Pôvodný článok: mixmag.fr/feature/5-raisons-pour-lesquelles-pohoda-est-lun-des-meilleurs-festivals-deurope

Tonspion – Najlepšie festivaly Európy pre rok 2018

Festival, ktorého názov znamená blaho/pohoda alebo komfort sa už roky darý excelentne ctiť svoje meno. Medzičasom sa Pohoda (situovaná neďaleko Bratislavy) stala najpopulárnejším festivalom na Slovensku.  
Line Up Highlights: The Chemical Brothers, St. Vincent, Fink, Little Dragon, Glass Animals, Danny Brown, Everything Everything, BADBADNOTGOOD.

Pôvodný článok: www.tonspion.de/news/die-15-besten-festivals-europa

Pohoda vo výbere ďalších renomovaných médií: