9. — 12. júl 2020
9. — 12. júl 2020
Pohoda s najväčším počtom nomináciami spomedzi všetkých európskych festivalov na European festival awards

Pohoda s najväčším počtom nomináciami spomedzi všetkých európskych festivalov na European festival awards

Druhýkrát v histórii ide Pohoda na udeľovanie European Festival Awards v pozícii festivalu s najväčším počtom nominácií v Európe. Vďaka hlasom návštevníkov je Pohoda opäť v desiatke najlepších stredne veľkých festivalov na starom kontinente. Hudobní profesionáli zaradili Pohodu aj do najužšieho výberu festivalov v kategóriách Najlepší line-up, Najlepší stredne veľký festival, Najlepší promotér a Ocenenie za inovácie v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia. Za Pohodou nasledujú s tromi nomináciami ďalšie stredoeurópske podujatia – maďarský Sziget a poľský Open’er či holandský Lowlands. Premiérovej nominácie sa dočkal aj ďalší slovenský festival SHARPE v kategórii najlepších malých podujatí.

11. december 2019

Pohoda je jediný stredne veľký festival, ktorý sa dostal medzi 10 festivalov s najlepším line-upom v Európe. „Táto nominácia sa dá považovať za zázrak. Som hrdý, že si naši zahraniční kolegovia a experti všímajú náš prístup k tvorbe programu a oceňujú jeho kvalitu. Ďakujem každému, kto k výslednej podobe programu pomohol“ – uviedol k nominácii Michal Kaščák. Okrem Pohody sú v zozname len podujatia z „najväčšej váhovej kategórie“ s mnohonásobne väčšou kapacitou a najmä rozpočtom ako Glastonbury, Primavera, Sziget, Rock Werchter či metalový Wacken Open Air. Byť v tomto výbere je pre nás veľkou poctou a zadosťučinením, naviac sa tak stalo tretíkrát za posledné štyri roky.  Pohoda je opäť aj v shortliste najlepších promotérov (spoločností ktoré organizujú festivaly a koncerty), kde sú okrem nás nominovaní najväčší hráči live music industry ako FKP Scorpio, Festival Republic, Alter Art a podobne. Pohoda je opäť nominovaná v rámci Health & Safety Award, kde sme prihlásili systém riešenia meteorologických situácií, ktorý realizujeme v spolupráci s odborníkmi z SHMÚ.

Ako úradujúci víťazi sme nemohli byť nominovaní v kategóriách, v ktorých sme zvíťazili minulý rok – Take a Stand Award a Award for Passion and Excellence. V Kategórii Take a Stand by sme určite nominovali koncert afganského ženského orchestra ZOHRA. To, či si na Slovensko z European Festival Awards prinesieme ďalšiu „sošku“ v rámci 11. ročníka najprestížnejšej súťaže festivalov, sa dozvieme na slávnostnom galavečere 15. januára v holandskom Groningene. Ďakujeme za vaše hlasy a držte nám palce.

Kompletné shortlisty European Festival Awards si môžete pozrieť tu: www.europeanfestivalawards.org/shortlists-2019-2