Noga Erez s kapelou na Pohode 2022

Noga Erez s kapelou na Pohode 2022

Už v roku 2019 k nám prichádzala Noga Erez so skvelým menom, ktoré si získala za fantastický debut Off The Radar. Po jej vystúpení nám bolo jasné, že ju chceme čo najskôr zopakovať. Obzvlášť po marci minulého roka, keď spoločne so svojim partnerom a koproducentom Orim Roussom prišli s novým projektom so sprievodnou kapelou a nahrali album KIDS. Pouličný rap a beaty ako žiletka v kombinácii s našľapanou dychovou sekciou, prepracovanými inštrumentálnymi i vokálnymi aranžmánmi a priam štadiónovými refrénmi zanechali dojem ďaleko za hranicami jej rodného Tel Avivu. Ako napísala Neil Kulkarni v recenzi na The Quietus: Tento rok nebudete počuť lepší popový album. A tiež pochybujem, že tento rok budete počuť lepší rapový album. Ak si pozriete videá k piesňam z albumu ako End of The Road, Fire Kites, Knockout, Views, Story, You So Done či Cipi pochopíte, že ide o nahrávku, ktorá nemá slabé momenty. Po ešte lepšie momenty si môžu prísť fanúšikovia Noga Erez naživo na Pohodu 2022.

26. január 2022

Speváčka, rapperka a producentka experimentálnej elektronickej hudby z Tel Avivu Noga Erez vydala debut Off The Radar v roku 2018. Ten vychválili v skvelých recenziách magazíny ako Clash, The Skinny, The 405, Paste i The Guardian, čo jej otvorilo cestu na festivaly Primavera, Pitchfork Paris, Roskilde, MELT!, SXSW a mnohé ďalšie. Izraelský Forbes ju po týchto úspechoch zaradil do zoznamu najvplyvnejších osobností pod 30 rokov "30 under 30". Noga Erez v hudbe rozoberá globálne problémy, sexuálne násilie i témy, ktoré trápia jej rodnú krajinu a obe strany konfliktu – predovšetkým bežných ľudí. Veľavravné sú aj názvy piesní ako „Dance While You Shoot“ či „Globar Fear“. The 405 kvituje, že keď nepoznáte pozadie nahrávky a jej autorky, máte pocit, že počúvate ťažký tanečný párty pop, čo je zároveň podľa magazínu zaujímavý úmysel (súčasne baviť a nútiť sa zamyslieť). The Skinny vo svojej recenzii dodáva: „Off The Radar je neskutočne zrelá nahrávka, ktorá doluje originálny zvuk, ktorý zachytí a zaujme poslucháča.

Následne vydala single „Bad Habits“ a „Cash Out (feat. SAMMUS)“ a v roku 2019 kolaboráciu s ECHO s názvom „Chin Chin“. Vyšie spomenutá KIDS z roku 2021 ponúka bombastický zvuk, skúma témy napätia a uvoľnenia, úzkosti a nápravy. Renomované médiá si všímajú, že si zachovala drzý prejav pouličnej outsiderky, no popritom v krátkom čase obdivuhodne vyšperkovala zvukovú stránku. The Quietus uvádza, v reakcii na predposlednú skladbu Switch Me Off, že po albume Kids už Nogu Erez Nikdy nebudete schopní vypnúť zo svojho života a stane sa vašou každodennou či priam každo-hodinovou nápravou. Fantastickú hudbu dopĺňajú ešte lepšie klipy a live videá, ktoré uviedli aj Jimmy Kimmel, KEXP či Succulent Sessions. Ako jej to funguje pred slovenským publikom si môžete pozrieť z live videa k piesni Bad Habits, ktoré vzniklo pred tromi rokmi na Pohode.