9. — 12. Júl 2020
9. — 12. Júl 2020
Natalie Sharp (Lone Taxidermist) príde na Pohodu s projektom BodyVice

Natalie Sharp (Lone Taxidermist) príde na Pohodu s projektom BodyVice

Na Pohodu 2019 príde aj výstredná britská umelkyňa Natalie Sharp (Lone Taxidermist) s jej novým projektom BodyVice. Natalie podľa Noisey tvorí „skosený glam exlectro pop s narušenými psychedelickými hranami“ a The Quietus jej performance opísal ako „bezbožné zlúčenie Grace Jones, Ari Upovej a Johna Cooper Clarka s "divoidným" kvílením a vrzgajúcimi harmóniami.“ Natalie je skúsená sound & stage dizajnérka, performerka a profesionálna umelecká maskérka, či skôr hig-end bodypainterka, pričom v najnovšom projekte sa jej dizajnérske praktiky zbližujú so zvukom a telom. BodyVice opísala Natalie nasledovne: „Vaše telo je senzorické zariadenie, každý zmysel môže byť manipulovaný / modulovaný a používaný ako nástroj. Ste oboje nadľudská a ľudská syntéza. Vrstvy vašej anatómie predstavujú proces alebo moduláciu toho, ako sa dá hrať.“

15. február 2019

Natalie pre nás objavila naša grafička Tereza Maco, ktorá o projekte Lone Taxidermist povedala: „V prípade popovej hudby sa vždy naskytá pocit potešenia. Všetko, od spevu, po videá, oblečenie, hudbu, texty až po fotky, proste vzrušo ihned. Akýkoľvek výčnelok sa musí zabrúsiť. Lenže toto je ako zlé dvojča v paralelnom svete akejkoľvek popovej speváčky… Je to pľuzgier, ktorý proste vybuchne!“ Jej najnovší projekt BodyVice sa zaoberá biologickým a výpočtovým prístupom k zvukovému umeniu a skúma, ako môže byť chronická bolesť (zažitá umelkyňou Natalie Sharp) komunikovaná prostredníctvom hypermédií. Kombinuje pri tom umelecké formy zvukového umenia, nositeľné a "hrateľné" telesné sochy, interaktívne video a performance. Natalie pracuje spolu so zvukovým hudobným umelcom Taraom Pattendenom (aka Phantom Chips) na vytváraní elektronických mikro-kontrolerov telesných-nástrojov (skinstruments) a tiež s multi-inštrumentalistkou flautistkou Tidou Bradshaw.

Lone Taxidermist je absolútne bizarná a neskutočne narušená aktivita hudobníčky, kostymérky, maskérky a rodenej provokatérky z Cumbrie Natalie Sharp. Natalie s ľahkosťou spája nástroje, ktoré prichádzajú do ruky - či už ide o skladanie piesní, multiinštrumentalizmus alebo zvládnutie neštandardných nástrojov, ako je hudobná píla a teremin scénografia, kostýmy, grafické umenie, tvorba videí, maľovanie tváre, spevácka technika, remixovanie a DJing. Ioan Humphreys z Louder Than War o jej staršom počine (Medea) napísal: „Vo svojej vokálnej gymnastike a teatrálnosti môže byť jej performance porovnávané jedine iba s Kate Bush. Neuveriteľné." Natalie Sharp poteší aj fanúšikov extrémnejšieho hudobného a pódiového prejavu na Pohode 2019.