Music Saves Ukraine už po štvrtýkrát na Pohode

Music Saves Ukraine už po štvrtýkrát na Pohode

Pohoda podporuje Music Saves Ukraine od začiatku plnoformátovej vojny. Ich stánok bude tento rok na novom mieste –  priestor budú zdieľať s Európskym hlavným mestom kultúry a stagom Café Kušnierik, v ktorom sa môžete tešiť na úžasné vystúpenia umelcov a umelkýň ako Hudaki Village Band, Daria Kolomiec, Vydrapená Bužírka Punk System a ďalších. 

07. júl 2025

Navštívte výstavu silných fotografií dokumentujúcich dôsledky vojny v ukrajinských mestách od Mykolu Oliinyka z 93. samostatnej mechanizovanej brigády Kholodnyi Yar. 

Zúčastníť sa môžete aj panelovej diskusie „Ukraine as inspiration“, ktorá sa pozrie na to, ako ukrajinská kultúra naďalej prekvitá napriek vojne. Diskusia bude so zástupcami ukrajinských kultúrnych inštitúcií a zameria sa aj na to, ako môžu susedné krajiny podporiť kultúrnu odolnosť Ukrajiny.

Príďte navštíviť stánok Music Saves Ukraine, podporiť ich misiu a zažiť ukrajinskú kultúru v jej najlepšej podobe.