Murman Tsuladze na Pohode 2022

Murman Tsuladze na Pohode 2022

Mohli by sme kompilovať ódy z reakcií návštevníkov koncertu Murman Tsuladze, či citovať rôzne médiá... Snáď tentokrát postačí fakt, že práve túto francúzsko-gruzínsku kapelu sme po Pohoda on the Groun uprosili, aby si predĺžili pobyt na Slovensku a zahrali aj na našej internej afterparty #kadernickysalonnapodiu #improvizovanajacuzzi #svadobnipodvodnici #francuzskoafrogruzinskyelectropop. Asi teda nikoho neprekvapí (a veríme, že mnohých poteší), že Murman Tusladze roztancujú letisko Trenčín aj počas Pohody 2022.

15. október 2021

"Kde to sme? Na plese krajanov v Horných Štitároch? Šepkali sme si medzi sebou... netrvalo to dlho (jeden rozopnutý gombík na košeli speváka) a títo svadobní podvodníci či estrádni podivíni nás ohromili," spomína na koncert gruzínskej kapely Murman Tsuladze na Eurosonicu naša kolegyňa Tereza Maco. Skupina spája francúzsku elektroniku, africké rytmy a ich gruzínske korene. Minulý mesiac vydali video k piesni 'La Flemme de Danser', ktoré podľa The Quietus „vystihuje ich zmysel pre humor a rebelantského ducha, keď tancujú medzi políciou a protestujúcimi ľuďmi v uliciach Paríža.“ Magazín ďalej dodáva: „Murman Tsulazde by boli prvou voľbou, ktorú by vytočili Fat White Family, keby sa chceli dobre zabaviť v metropole Francúzska.“.

Samotná skupina o svojom frontmanovi píše: „Murman je jedinečný umelec, očarujúci básnik, ale tiež predavač lietajúcich kobercov, vyhnanec, astronaut, záchranca i únosca žien pozdĺž hodvábnej cesty. Nakoniec sa rozhodol povedať svetu - svojím vlastným dobromyseľným spôsobom, ako milovať a aká farba obýva srdce bytosti, ktorá žije v regióne bohatých viníc.“ Ich koncert na Pohode 2022 uvidíte aj vďaka našej participácii na European Talent Exchange Program (ETEP).