Späť na novinky

Movits! roztancujú Pohodu 2017
Na Pohodu sa po štyroch rokoch vráti švédska electro-swing-hip-hopová kapela Movits! Ako o nich napísal Consequence of Sound: „párty nepotrebuje žiadny preklad." Potvrdili to aj skvelým koncertom na Pohode 2012. Tentokrát ich nákazlivá tanečná hudba uzavrie program prvého dňa Pohody 2017 na hlavnom pódiu.  

19. máj 2017 Movits! roztancujú Pohodu 2017

Bratia Johan a Anders Rensfeldtovci a saxofonista Joakim Nilsson založili kapelu Movits! v roku 2007. Ich debut Äppelknyckarjazz z roku 2008 sa stal celosvetovo známym o rok neskôr po ich vystúpení v show The Colbert Report. Na Pohode to roztočili už v roku 2012. Teraz prídu s ešte swingovejšími groovemi ich najnovšieho albumu Dom försökte begrava oss, dom visste inte att vi var frön (v preklade: Pokúsili sa nás pochovať, no nevedeli, že sme semená).

„Jazyk v skutočnosti nebol bariérou v tú noc; Movits! znejú ako párty, čistá a jednoduchá. A párty nepotrebuje žiadny preklad. To dokazuje, že ich švédsky hip-hop swing je skutočne univerzálnym jazykom,“ opísal v recenzii na jednu z ich show portál Consequence of Sound. Domáci portál Interez po ich februárovom bratislavskom koncerte napísal: „Movits odohrali v Bratislave jednu z najlepších párty. Svoje sľuby prekonali.“ O tom, že toto švédske trio je vo výbornej forme, sa môžete presvedčiť už čoskoro aj na 21. Pohode.


Pripomíname, že lístky na Pohodu 2017 sú za 89 € už len do 22. mája.
Lístky si môžete kúpiť tu: www.pohodafestival.sk/sk/product/listok-permanentka