Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Moonlandingz

Moonlandingz

Na Pohodu 2016 dorazí fiktívna kapela Moonlandingz, za ktorou stoja spevák a gitarista z kapely Fat White Family a členovia Eccentronic Research Council.   

06. apríl 2016

Projekt fiktívnej kapely odštartovalo video ku skladbe „Sweet Saturn MineL, ktoré vyšlo na Valentína minulého roku. V klipe hrá britská herečka Maxine Peake posadnutú fanúšičku Johnyho Rocketa, ktorý spieva v miestnej kapele Moonlandingz. Skladba mala okamžite mohutnú rotáciu na BBC 6 Music. FWF a  Eccentronic Research Council následne vydali EP s názvom „Johnny Rocket, Narcissist and Music Machine … I’m Your Biggest Fan“.  Od leta s nimi produkčne spolupracuje syn Johna Lennona – Sean Lennon. S bočným projektom fiktívnej kapely sa zrazu jej členovia ocitli v štúdiu a na turné. Ich štýl opisujú novinári ako kozmický synth-pop a krautrock, no členovia FWF v sebe nezaprú rock 'n' rollové korene. Lias Saoudi (resp. jeho alterego) dostal od Iana Gittinsa z Guardianu na konci recenzie svojský kompliment: „Johnny Rocket síce neexistuje, no je aj tak omnoho lepšou rockovou hviezdou ako mnohí súčasní „predstierači“.“

Moonlandingz je zaujímavý a výborný práve tým, že ide o bočný projekt všetkých členov, čo im prináša menej tlaku a viac zábavy. Tú je cítiť aj z nahrávok, no najmä zo živých vystúpení. Moonlandingz sa stali regulárnou kapelou tesne po minuloročnej Pohode. Na tej aktuálnej sa už predstavia v plnej paráde.